Trwa ładowanie...

Olszyna. Śmiertelne potrącenie na pasach. Kierowca aresztowany

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Olszynie. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierowca Opla Astry potrącił pieszego. Niestety, wskutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Decyzją sądu kierujący pojazdem został tymczasowo aresztowany.

Share
Olszyna. Śmiertelne potrącenie na pasach. Kierowca aresztowany
Olszyna. Śmiertelne potrącenie na pasach. Kierowca aresztowanyŹródło: Policja
d2pa1qk

Jak informuje dolnośląska policja, funkcjonariusze z Lubania ustalają szczegóły zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na przejściu dla pieszych w Olszynie. Na widocznym, dobrze oświetlonym i oznakowanym przejściu dla pieszych potrącony został 40-letni mężczyzna.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowany przechodził prawidłowo po pasach, a do jego uderzenia doszło na środku przejścia dla pieszych. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony karetką pogotowia do szpitala, gdzie niestety zmarł - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

d2pa1qk

Olszyna. Śmiertelne potrącenie na pasach. Kierowca aresztowany

Kierowca Opla Astry zaraz po wypadku został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wskazało, że w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

Reinfekcje u ozdrowieńców. Coraz więcej przypadków. Komentuje prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska

- Mundurowi jednak zabezpieczyli jego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - dodaje mł. asp. Pieprzycka.

Śledczy przygotowali wniosek, poparty przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu, o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku.

d2pa1qk

- Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność. Zdarzenie to ukazuje, że należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania pieszy-kierowca. Naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, mogą doprowadzić do tragedii - podsumowuje mł. asp. Pieprzycka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pa1qk

Podziel się opinią

Share
d2pa1qk
d2pa1qk