Trwa ładowanie...

Oleśnica. Proboszcz w ramach kary stracił swoją parafię. Archidiecezja nie podaje powodu

Ksiądz Ryszard Filozof stracił swoją dotychczasową parafię. Wiadomo, że powodem jest kara nałożona na duchownego. Archidiecezja nie chce jednak podać żadnych szczegółów sprawy. Mieszkańcy są zaniepokojeni.

Share
Oleśnica. Proboszcz w ramach kary stracił swoją parafię. Archidiecezja nie podaje powoduOleśnica. Proboszcz w ramach kary stracił swoją parafię. Archidiecezja nie podaje powoduŹródło: Pixabay
d1tk8jd

Sprawa księdza Ryszarda Filozofa nie daje spokoju wielu mieszkańcom należącym do parafii w Borowej Oleśnickiej pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Podlegają pod nią kościoły w Smardzowie i Nieciszowie. Wiadomo, że były proboszcz stracił swoje stanowisko w ramach kary. Nie wiadomo jednak, jaki był powód jego zwolnienia.

Oleśnica. Proboszcz w ramach kary stracił swoją parafię. Archidiecezja nie podaje powodu

Archidiecezja potwierdza odwołanie proboszcza, jednak nie chce ujawniać szczegółów. - Wprawdzie informacja o karze kościelnej nałożonej na poprzedniego proboszcza jest informacja jawną, to jednak ze względu na obowiązujące przepisy prawne nie możemy ujawnić jej uzasadnienia. Pragnę jednak zapewnić, że nie wiąże się ona z naruszeniem jakichkolwiek przepisów prawa państwowego - wyjaśnił ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej, w wypowiedzi dla portalu mojaolesnica.pl. 

- Zmiany wśród duchowieństwa archidiecezji wrocławskiej są podyktowane przede wszystkim troską o zapewnienie opieki duszpasterskiej wiernym w poszczególnych parafiach. Tak należy odczytywać skierowanie do posługi w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Borowej Oleśnickiej nowego kapłana - dodał ks. Rafał Kowalski.

d1tk8jd

Chińska szczepionka na koronawirusa w Europie. "Mało danych"

Okoliczni mieszkańcy są jednak zaniepokojeni. Martwią się o dobro swoich dzieci i najbliższych. Chcieliby znać prawdę - ksiądz jest przecież osobą publiczną. Na oficjalny komunikat nie ma jednak co liczyć. Archidiecezja nie chce ujawnić żadnych szczegółów sprawy co powoduje, że jest wokół niej jeszcze więcej domysłów. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na księdza nałożono karę suspensy. Oznacza to, że nie może on wykonywać święceń i obejmuje go zakaz noszenia stroju duchownego.

d1tk8jd

źródło: mojaolesnica.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tk8jd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tk8jd