Trwa ładowanie...

Oleśnica. Poważne oskarżenia wobec dyrektora podstawówki. Personel obawia się o bezpieczeństwo dzieci

W jednej z podstawówek na terenie gminy Oleśnica trwa konflikt personelu z dyrektorem. Część pracowników zarzuca mężczyźnie pijaństwo oraz agresję, obawiając się przy tym o bezpieczeństwo dzieci. Oskarżony nie chce komentować sprawy.

Share
Oleśnica. Poważne oskarżenia wobec dyrektora podstawówki. Personel obawia się o bezpieczeństwo dzieciOleśnica. Poważne oskarżenia wobec dyrektora podstawówki. Personel obawia się o bezpieczeństwo dzieciŹródło: Pixabay, fot: bairli1
dsfmbj6

Pracownicy jednej z podstawówek w gminie Oleśnica skierowali poważne oskarżenia w stronę dyrektora placówki. Zdaniem części personelu mężczyzna nie powinien zajmować piastowanego przez siebie stanowiska, ponieważ nie potrafi prawidłowo zarządzać szkołą. 

Oleśnica. Poważne oskarżenia wobec dyrektora podstawówki. Personel obawia się o bezpieczeństwo dzieci

To nie koniec zarzutów wobec mężczyzny. "Obawiamy się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży ze szkoły (...). jesteśmy zobligowani przez obowiązujące przepisy prawa do tego, by poinformować Radę Gminy Oleśnica o poważnym i długotrwałym uzależnieniu alkoholowym dyrektora (...), które ma negatywny wpływ na funkcjonowanie szkoły, a co ważniejsze - zagraża życiu i zdrowiu naszych podopiecznych" - czytamy w piśmie, które przytacza portal mojaolesnica.pl.

O co dokładnie chodzi pracownikom? Twórcy listu uważają, że dyrektor nie radzi sobie z zarządzaniem, ponieważ posiada "dysfunkcje poznawcze związane z długotrwałym nadużywaniem spożycia napojów alkoholu", a na dodatek jego stosunek do personalu jest nacechowany agresją.

dsfmbj6

Panele na dachu będą mniej opłacalne, ale nie dla każdego. Wiceminister wyjaśnia

W liście próżno szukać konkretów. Są tylko informacje o zachowaniu demoralizującym czy błędach merytorycznych. Zawiadomienie, które wpłynęło do władz gminy wiejskiej Oleśnica zostało podpisane przez 8 osób z personelu. Co na to oskarżony? - W swoim wystąpieniu pokażę, co jest prawdą - oświadczył dyrektor, w wypowiedzi dla portalu mojaolesnica.pl.

Władze gminy już przyglądają się sprawie. - Urząd podjął działania w sprawie wyjaśnienia zarzutów z pisma. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania i procedowania przez komisję skarg - napisał do redakcji lokalnego portalu Maciej Syta, kierownik Referatu Oświaty i Promocji w Urzędzie Gminy Oleśnica.

dsfmbj6

źródło: mojaolesnica.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dsfmbj6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsfmbj6