Trwa ładowanie...

Oleśnica. Mieszkańcy Cieśli są przeciwko spalarni odpadów. Mogłaby mieć wysokość nawet 46 metrów

W Urzędzie Gminy Oleśnica wszczęto procedurę w sprawie zmiany studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Cieśle-Wyszogród. Otwiera ona możliwość powstanie na terenie dawnej stacji kolejowej spalarni odpadów. Ten pomysł nie podoba się mieszkańcom.

Share
Oleśnica. Mieszkańcy Cieśli są przeciwko spalarni odpadów. Mogłaby mieć wysokość nawet 46 metrówOleśnica. Mieszkańcy Cieśli są przeciwko spalarni odpadów. Mogłaby mieć wysokość nawet 46 metrówŹródło: Pixabay, fot: vkingxl
d1tk8jd

Mieszkańcy Cieśli nie mieli pojęcia, że zmiana studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego może oznaczać powstanie spalarni odpadów. Tymczasem jest to bardzo realne. Zakład tego typu mógłby powstać przy dawnej stacji kolejowej.

Oleśnica. Mieszkańcy Cieśli są przeciwko spalarni odpadów. Mogłaby mieć wysokość nawet 46 metrów

Jak informuje sołtys Cieśli, Jacek Krzak, mieszkańcy są zdecydowanie przeciwni temu pomysłowi. - Obawiamy się zanieczyszczenia środowiska - latających śmieci, pojawienia się siedlisk owadów, szczurów - mówi Krzak w rozmowie z mojaolesnica.pl.

Uwagi ws. zmiany studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego można składać do 31 marca. - W tej chwili opracowujemy wzór dokumentów, które można potem przesłać do urzędu gminy. Podejrzewam, że sto procent mieszkańców je złoży - dodał sołtys Cieśli.

Jan Borysewicz o Strajku Kobiet: "Jak będzie trzeba, to też stanę do walki"

- Jako sołtys dostałem obwieszczenie do zamieszczenia na tablicy ogłoszeń. To jest wyłożone i dostępne do 10 marca. Nic nie jest napisane, czego ma dotyczyć zmiana studium i co się z tym później wiąże. Niedoczytanie oznaczałoby, że wszystko przeszłoby bez większego echa - stwierdził sołtys Cieśli.

d1tk8jd

Według planów spalarnia śmieci mogłaby mieć nawet 46 metrów, a odpady byłyby w niej przechowywane nawet przez okres trzech lat. Zakład ze względu na swoje położenie znajdowałby się mniej niż kilometr od budynków mieszkalnych.

Dla ludności Cieśli to absolutnie wykluczone. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi co do zagospodarowania przestrzennego okolicy do końca marca. Jak na razie to jedyna droga, by zablokować powstanie spalarni.

źródło: mojaolesnica.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tk8jd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tk8jd