Trwa ładowanie...
d11x3mn

Oława. Skandal w piłkarskiej lidze. Ślązacy nie weszli na stadion

W sobotę, 8 sierpnia Ruch Chorzów grał wyjazdowe spotkanie z ekipą Foto-Higiena Błyskawica Gać. Tuż przed samym meczem klub z Dolnego Śląska poinformował o wstrzymaniu sprzedaży biletów dla gości. Żaden kibic ze Śląska nie mógł wejść na stadion.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oława. Skandal w piłkarskiej lidze. Ślązacy nie weszli na stadion
Oława. Skandal w piłkarskiej lidze. Ślązacy nie weszli na stadion (niebiescy.pl)
d11x3mn

Wieś Gac znajduje się w województwie dolnośląskim, w powiecie oławskim, na terenie gminy Oława. Teoretycznie podczas pandemii koronawirusa sprzedaż biletów dla zorganizowanych grup kibiców gości jest zakazana, ale fani obchodzili przepisy, nabywając wejściówki na sektory gospodarzy.

Proceder ten zauważyli organizatorzy meczu III ligi piłkarskiej i wyraźnie zareagowali. “Żaden kibic z województwa śląskiego nie zostanie wpuszczony na stadion” - przeczytaliśmy w komunikacie, jaki opublikowano przed samym meczem. Klub z Gaci zaapelował o poszanowanie zdrowia wszystkich fanów. Być może wpływ na decyzję miał fakt, że ekipa gości ma sporo kibiców w Rudzie Śląskiej, która od soboty jest czerwoną strefą i obowiązują tam ostrzejsze restrykcje.

Oława. Skandal w piłkarskiej lidze. Ślązacy nie weszli na stadion

Zakaz wejścia na mecz dla kibiców gości sprawił, że pod stadionem musiała interweniować policja. Na miejscu pojawił się nawet specjalny wóz wyposażony w armatkę wodną oraz kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i upewnić się, że fani Ruchu Chorzów nie wejdą na obiekt.

d11x3mn

ZOBACZ WIDEO: Protest LGBT w Warszawie. "Do tej pory nie było tak jawnej nagonki"

Tak czy inaczej, kibice Ruchu Chorzów są oburzeni takim obrotem sprawy. Na ekipę z Dolnego Śląska posypał się grad gorzkich słów. "Wszystko na to wskazuje, że mimo posiadanych biletów, główna grupa kibiców Ruchu nie zostanie wpuszczona na stadion. Policja otoczyła kibiców, po czym... wydała "pandemiczny" komunikat o niegrupowaniu się. PARANOJA" - napisali fani Ruchu na stronie niebiescy.pl.

Klub z Gaci wydał nawet specjalne oświadczenie, broniąc się przed atakami fanów i mediów. “My jako klub, nie ponosimy odpowiedzialności za decyzję i czynności Policji odnośnie wstępu i dojazdu kibiców drużyny przyjezdnej. Przepraszamy za powstałe zamieszanie, nie z naszej winy! Piłka Nożna dla Kibiców!” - czytamy na oficjalnym fanpage’u na Facebooku ekipy Foto-Higiena Błyskawica.

d11x3mn

Nie zmniejszyło to jednak skali oburzenia fanów Ruchu Chorzów. “Czy my jesteśmy trędowaci? - czytamy na Twitterze. Jeden z kibiców pokusił się nawet o przytoczenie konstytucji. "Konstytucja RP w art. 32 stanowi, że wszyscy są wobec prawa równi i wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne (ust. 1). Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (ust. 2)..." - taki fragment ustawy zasadniczej cytuje na Facebooku jeden z kibiców.

Pocieszeniem dla fanów ze Śląska z pewnością może być fakt, że Ruch wygrał mecz w Gaci 4:1.

Czytaj także: Wrocław. "Solidarne z Margot". Będzie protest przed komendą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d11x3mn

Podziel się opinią

Share
d11x3mn
d11x3mn