Trwa ładowanie...
holderName

Oława. Powódź zagraża miastu. Fala kulminacyjna spodziewana w niedzielę rano

Od godziny 14.00 w sobotę w Oławie i Jelczu-Laskowicach obowiązuje alarm powodziowy. Sytuacja robi się coraz poważniejsza. Fala kulminacyjna ma dotrzeć do regionu w niedzielę około godz. 8.00 rano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poważna sytuacja w Oławie. Fala kulminacyjna spodziewana w niedzielę rano
Poważna sytuacja w Oławie. Fala kulminacyjna spodziewana w niedzielę rano (Facebook.com, Fot: UM Oława)
holderName

Starosta oławski, Zdzisław Brezdeń ogłosił w sobotę alarm powodziowy dla Oławy i Jelcza-Laskowic. Oznacza to całodobowe dyżury w Gminnych Zespołach Zarządzania Kryzysowego, ciągłe monitorowanie poziomu wód, walów oraz urządzeń hydrotechnicznych a także przygotowania niezbędnych sił i środków gotowości do udziału w akcji przeciwpowodziowej.

Poważna sytuacja w Oławie. Fala kulminacyjna spodziewana w niedzielę rano

Aktualnie stan Odry w Oławie wynosi 705 cm, a poziom wody ciągle rośnie. Fala kulminacyjna spodziewana jest w niedzielę około godziny 8.00.

holderName

Z powodu wysokiego stanu wody zamknięto już drogę z Oławy do Jelcza-Laskowic. To nie koniec obostrzeń. "Z uwagi na długo utrzymujący się wysoki poziom wód istnieje ryzyko przesiąkania wałów. W trosce o bezpieczeństwo oraz nie utrudnianie pracy naszym służbom proszę o nie wykorzystywanie w tym czasie wałów przeciwpowodziowych na rzekach Odra i Oława do celów rekreacyjnych" - poinformował starosta w komunikacie.

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

W okolicach Oławy podtopienia wystąpiły na Zwierzyńcu Dużym, gdzie intensywnie pracują służby miejskie wspólnie ze strażakami z OSP. Sprawy pilne i alarmowe można zgłaszać do pracowników miejskiego wydziału zarządzania kryzysowego pod numerami telefonów 510 292 503 oraz 609 289 254.

holderName

"Nie zaleca się również korzystania z drogi leśnej stanowiącej przedłużenie ul. Bażantowej w Oławie (tzw. Agrafka) z powodu obecności na niej wody. Jednocześnie pragnę uspokoić mieszkańców i poinformować, iż wszystkie służby w powiecie zostały postawione w stan gotowości celem monitorowania oraz zapobiegania powstaniu sytuacji kryzysowej" - dodał starosta oławski w swoim komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName