Trwa ładowanie...

Obostrzenia. Dobre wiadomości dla fanów sportu. Czekali na to od dawna

Obostrzenia w Polsce. Czwartkowa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia przyniosła ważne informacje, co do funkcjonowania sportu do końca wakacji. Poznaliśmy jakie obostrzenia obowiązywać kibiców sportu w najbliższych tygodniach.

Share
Obostrzenia. Dobre wiadomości dla fanów sportu. Czekali na to od dawan
Obostrzenia. Dobre wiadomości dla fanów sportu. Czekali na to od dawanŹródło: PAP, Fot: PAP/Radek Pietruszka
d43jyvh

Obostrzenia w Polsce. Stabilna sytuacja epidemiologiczna i zaszczepienie coraz większej grupy Polaków przeciwko COVID-19 sprawiają, że od maja stopniowo luzowane są restrykcje covidowe. Od kilkunastu dni znów można korzystać z usług gastronomii, od kilku tygodni czynne są galerie handlowe.

Czwartkowa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przyniosła odpowiedź na pytanie, co zmieni się w sprawie sportu w najbliższym czasie. Oto szczegóły.

d43jyvh

Obostrzenia. Dobre wiadomości dla fanów sportu. Czekali na to od dawna

Rozpoczynające się Euro 2020 sprawia, że rząd pozwolił na utworzenie specjalnej strefy kibica na PGE Narodowym w Warszawie. W wydzielonej strefie obowiązywać będzie m.in. podwyższony reżim sanitarny.

Panele na dachu będą mniej opłacalne, ale nie dla każdego. Wiceminister wyjaśnia

- Otworzymy PGE Narodowy dla strefy kibica, bo rozpoczynają się mistrzostwa Europy, której jesteśmy częścią i mam nadzieję, że potrwa to jak najdłużej - powiedział premier Morawiecki.

d43jyvh

Druga ważna wiadomość dotyczy zapełnienia stadionów. Luzowanie obostrzeń w Polsce sprawia, że już od 26 czerwca areny sportowe będą mogły być zapełnione w 50 proc. To ważna wiadomość dla klubów, które od połowy maja mogą wpuszczać na trybuny 25 proc. fanów.

Ważną wiadomość dla organizatorów imprez sportowych miał też minister zdrowia Adam Niedzielski. - Osoby zaszczepione nie będą wliczane do ustalonego limitu - przekazał.

Osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie będą wliczane do limitów osób na zawodach sportowych, kinach, klubach, koncertach, itd. Po stronie organizatora stoi jednak weryfikacja, czy dana osoba przyjęła wakcynę.

Co ważne, ozdrowieńcy nie mogą liczyć na taki przywilej. - Do ustalonych limitów liczą się tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy w to nie wchodzą - dodał Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43jyvh

Podziel się opinią

Share
d43jyvh
d43jyvh