Trwa ładowanie...

Obostrzenia do 18 kwietnia. Zbyt poważna sytuacja w szpitalach. Co nas czeka?

Rząd zadecydował - obostrzenia w Polsce zostały przedłużone do 18 kwietnia. To nie jest dobra wiadomość dla wielu branż, które liczyły, że po 9 kwietnia zostaną odmrożone. Polacy przez kilka kolejnych dni będą musieli zrezygnować z wielu aktywności.
Share
Obostrzenia do 18 kwietnia. Zbyt poważna sytuacja w szpitalach. Co nas czeka?
Obostrzenia do 18 kwietnia. Zbyt poważna sytuacja w szpitalach. Co nas czeka?Źródło: PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański
d9a8dee

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia - taką decyzję ogłosił minister Adam Niedzielski na środowej konferencji prasowej. To nie jest dobra wiadomość dla przedstawicieli branż, które wskutek lockdownu zostały zamrożone. Wielu przedsiębiorców liczyło, że po 9 kwietnia odzyskają możliwość prowadzenia biznesów. Tak się jednak nie stanie.

Lockdown w Polsce zaczął obowiązywać 20 marca. Od tego dnia rząd zamknął m.in. galerie handlowe. Obostrzenia dotknęły też kina, teatry, galerie sztuki, muzea i inne instytucje kultury. Ponownie zamknięte zostały hotele czy stoki narciarskie. Obecnie nie funkcjonują obiekty sportowe - takie jak baseny czy siłownie, a nauka we wszystkich szkołach prowadzona jest w sposób zdalny.

Dodatkowo, 27 marca rząd postanowił zaostrzyć lockdown w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19. Do funkcjonujących już wcześniej obostrzeń dodano m.in. zamknięcie sklepów budowlanych i meblowych, zawieszenie działania żłobków i przedszkoli, zmniejszono też liczbę osób mogących przebywać w sklepach i kościołach.

d9a8dee

Jarosław Kaczyński o Mateuszu Morawieckim. Szymon Hołownia zirytowany

Obostrzenia do 18 kwietnia. Zbyt poważna sytuacja w szpitalach. Co nas czeka?

- Myślę, że majówka to jeszcze zbyt wcześnie, by zakładać duże poluzowanie obostrzeń - powiedział minister Adam Niedzielski podczas środowej konferencji.

d9a8dee

Polacy powinni się zatem szykować do myśli, że po 18 kwietnia obostrzenia znów zostaną przedłużone, choć być może nie wszystkie.

Obostrzenia przedłużone. Co będzie zamknięte?

Co nas czeka między 9 a 18 kwietnia? Uczniowie nadal będą korzystać z nauki zdalnej, zamknięte pozostaną hotele. Nie będziemy mogli też skorzystać z usług zakładów fryzjerskich i kosmetycznych.

Co najmniej do 18 kwietnia zamrożona pozostanie branża sportowa. Przypomnijmy, że od wielu tygodni nieczynne są siłownie, a w ostatnim okresie również baseny i stoki narciarskie.

d9a8dee

Do 18 kwietnia nieczynne pozostaną sklepy budowlane, meblowe i elektroniczne o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. W tych o mniejszej powierzchni utrzymane zostały dotychczasowe limity.

Limity w sklepach poniżej 2 tys. m kw.:

  • 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach o powierzchni do 100 m kw.;
  • 1 osoba na 20 m kw. - w sklepach o powierzchni powyżej 100 m kw.
d9a8dee

Musimy się też liczyć z tym, że do 18 kwietnia zamknięte pozostaną galerie handlowe - wyjątek dotyczyć będzie funkcjonujących tam m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Do 18 kwietnia w ograniczonym wymiarze funkcjonować może gastronomia, która od wielu tygodni oferuje jedzenie na wynos i w dostawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9a8dee

Podziel się opinią

Share
d9a8dee
d9a8dee