Trwa ładowanie...
d2tseti

Obostrzenia dla seniorów. Koronawirus wymusza zmiany. Znamy decyzje rządu

Obostrzenia dla seniorów wchodzą w życie od soboty w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Zamknięte zostaną sanatoria, a osoby starsze mają pozostać w domach. Powstanie też Korpus Wsparcia Seniorów.
Share
Obostrzenia dla seniorów. Koronawirus wymusza zmiany. Znamy decyzje rządu
Obostrzenia dla seniorów. Koronawirus wymusza zmiany. Znamy decyzje rząduŹródło: PAP, Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka
d2tseti

Koronawirus w Polsce. Pierwsze informacje, że rząd planuje dodatkowe obostrzenia dla seniorów pojawiły się już w czwartkowy wieczór. W piątek premier Mateusz Morawiecki je tylko potwierdził.

- Nasze działania tutaj muszą być zdecydowane. Seniorzy, bardzo proszę, zostańcie w domach - powiedział na piątkowej konferencji premier.

Obostrzenia dla seniorów. Koronawirus wymusza zmiany. Znamy decyzje rządu

Koronawirus rozprzestrzenił się na tyle po Polsce, że rząd postanowił zamknąć sanatoria. - Niestety, musimy to zrobić. Musimy zamknąć sanatoria, oprócz sanatoriów, które teraz kończą swoje turnusy i są w trakcie. Osoby, które tam się wybierają, są w przeważającej części powyżej 60 roku i życia i są w grupie ryzyka. Naszą decyzję opieramy o dostępne dane - stwierdził Mateusz Morawiecki.

d2tseti

Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości

Obostrzenia dla seniorów wiązać się też będą z konkretnymi działaniami rządu. Premier zaapelował do osób starszych, by zostawały w domach, bo tylko w ten sposób da się ograniczyć ryzyko związane z COVID-19.

Premier zapowiedział też, że powstanie Korpus Wsparcia Seniorów. Będzie on pomagał najstarszym obywatelom w codziennych sprawach, chociażby w robieniu zakupów.

d2tseti

- To będą m.in. harcerze, żołnierze WOT, wojska operacyjne, a także wolontariusze. Pomoc będzie uruchomiona od razu - przekazał Mateusz Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Seniorzy w grupie ryzyka

Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że obostrzenia dla seniorów wynikają z tego, że to właśnie osoby starsze są najbardziej zagrożone w związku z COVID-19. - 70 proc. wszystkich zgonów to właśnie seniorzy, dlatego podjęliśmy tak poważne decyzje - wyjaśnił szef rządu.

Przypomnijmy, że już wcześniej wprowadzono godziny dla seniorów, które obowiązują od poniedziałku do piątku w godz. 10-12. W tym okresie zakupy w sklepach mogą zrobić tylko osoby starsze.

d2tseti

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tseti

Podziel się opinią

Share
d2tseti
d2tseti