Trwa ładowanie...
holderName

Nowe obostrzenia. MPK Wrocław ostrzega. "Kierowca nie zajmuje się liczeniem pasażerów"

Nowe obostrzenia weszły w życie 17 października 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Od soboty komunikacją miejską może podróżować mniejsza liczba osób. MPK Wrocław podkreśla jednak, że "kierowca i motorniczy nie zajmuje się liczeniem pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe obostrzenia. MPK Wrocław ostrzega. "Kierowca nie zajmuje się liczeniem pasażerów"
Nowe obostrzenia. MPK Wrocław ostrzega. "Kierowca nie zajmuje się liczeniem pasażerów" (MPK Wrocław)
holderName

Koronawirus w Polsce. Jako że pandemia COVID-19 w naszym kraju nie zwalnia, a po tygodniu od ustanowienia żółtej strefy na terenie całego kraju nadal dochodzi do rekordowej liczby zachorowań, to rząd wprowadził nowe obostrzenia. Zamknięte są siłownie i baseny, mniejsza liczba osób może też jeździć komunikacją miejską.

Nowe obostrzenia. MPK Wrocław ostrzega. "Kierowca nie zajmuje się liczeniem pasażerów"

Nowe obostrzenia weszły w życie w trakcie weekendu, gdy mniejsza liczba wrocławian korzysta z komunikacji miejskiej, bo część instytucji i firm nie pracuje, a dzieci nie chodzą do szkoły. Dlatego trudno ocenić, jak nowe limity wpłynęły na sytuację w autobusach i tramwajach MPK Wrocław.

holderName

Dopiero poniedziałek, który będzie pierwszym dniem roboczym w nowej rzeczywistości, pozwoli dojść do pierwszych wniosków. Miejski przewoźnik już w czwartek informował, że nowe obostrzenia wchodzą w życie w dniu 17 października 2020 roku. Dlatego mieszkańcy nie powinni być tym faktem zaskoczeni.

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

Co więcej, na drzwiach autobusów i tramwajów znalazły się specjalne banery, które informują ilu pasażerów może przebywać w ich wnętrzach.

holderName

"Od rana, w kilku punktach miasta, stoją rezerwowe autobusy BIS. Są one gotowe, gdy zajdzie taka potrzeba, wykonywać dodatkowe kursy na liniach, gdzie dochodzi do przepełnień. W dni robocze będziemy dysponować 15-18 takimi pojazdami" - poinformowało w sobotę MPK Wrocław.

Jak podkreśliła miejska spółka, nie dysponuje ona dodatkowymi, niewykorzystanymi tramwajami i autobusami. Częstotliwość kursowania na liniach pozostaje taka sama.

I co najważniejsze. "Kierowca i motorniczy nie zajmuje się liczeniem pasażerów, ale bezpiecznym prowadzeniem pojazdu" - ogłosiło MPK Wrocław.

Wiosną 2020 roku dochodziło bowiem do sytuacji, gdy policja kontrolowała autobusy i następnie stwierdzała, że podróżuje nimi nieregulaminowa liczba osób.

holderName

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName