Trwa ładowanie...

Lubin. "Masaż na koronawirusa". Okradły 82-latkę pod pretekstem leczenia COVID-19

82-latka z Lubina została okradziona, po tym jak do jej drzwi zapukały dwie kobiety podające się za pracownice MOPS. Zaoferowały one seniorce "masaż na koronawirusa", który miał uodpornić ją przed COVID-19.
Share
Lubin. "Masaż na koronawirusa". Okradły 82-latkę pod pretekstem leczenia COVID-19
Lubin. "Masaż na koronawirusa". Okradły 82-latkę pod pretekstem leczenia COVID-19Źródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
d2v4cfb

Do sytuacji doszło w czwartek (21 stycznia). Dwie kobiety odwiedziły jedno z mieszkań w Lubinie. Zapukały do drzwi 82-latki i podały się za pracowników MOPS. Obiecały seniorce badanie pod kątem COVID-19 i "masaż na koronawirusa", który miał uodpornić starszą kobietę przed groźną chorobą.

Lubin. "Masaż na koronawirusa". Okradły 82-latkę pod pretekstem leczenia COVID-19

- W momencie, kiedy jedna z pań masowała pokrzywdzoną, druga splądrowała mieszkanie i ukradła schowane pieniądze w kwocie 5 tys. zł - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

d2v4cfb

Początkowo 82-latka nie zauważyła, że stała się ofiarą oszustwa. Gdy kobiety opuściły jej mieszkanie, właścicielka lokum zorientowała się, że zabrano jej oszczędności. Złodziejki wykorzystały ufność seniorki i to akurat w Dzień Babci.

Przejęcie Idea Banku. Bielecki: ulga i rozwiązanie problemu

Lubińska policja nie dotarła na razie do oszustek. Na bazie wydarzeń z udziałem 82-latki, funkcjonariusze apelują o zachowanie większej czujności i porozmawianie z osobami starszymi na temat oszustw, jakie mogą mieć miejsce. Zwłaszcza że przestępcy stosują różne metody.

d2v4cfb

Również w czwartek w Lubinie doszło do innej próby oszustwa. Na jednym z osiedli pojawił się mężczyzna podający się za pracownika ZUS. Od osób starszych próbował on wyłudzić po 400 zł. Obiecywał, że przekazanie pieniędzy zapewni seniorom dopłatę do emerytury w znacznie wyższej kwocie.

- Na szczęście oszustowi się nie udało, gdyż zauważył jednego z domowników i uciekł - dodaje podkom. Jabłoński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v4cfb

Podziel się opinią

Share
d2v4cfb
d2v4cfb