Trwa ładowanie...

Lubin. KGHM wspiera samorządy. 3,2 mln złotych dla 11 miast i gmin

KGHM znów wspiera rejon Zagłębia Miedziowego. Tym razem do samorządów trafi 3,2 mln złotych. Pieniądze dostanie 11 miast i gmin.

Share
Lubin. KGHM wspiera samorządy. 3,2 mln złotych dla 11 miast i gmin
Lubin. KGHM wspiera samorządy. 3,2 mln złotych dla 11 miast i gminŹródło: Google Maps
dq31el9

Spółka KGHM od wielu lat wspiera społeczność lokalną. Tym razem skorzystają między innymi uczniowie z Rudnej, którzy dostaną monitory interaktywne. Prezydent Głogowa przeznaczy za to 400 tysięcy złotych na nasadzenie drzew i badania grupy mieszkańców.

Lubin. KGHM wspiera samorządy. 3,2 mln złotych dla 11 miast i gmin

KGHM chętnie wspiera samorządy. - Takie działania gdzie wspieramy samorząd, czy administrację traktujemy jako element naszego DNA i jako element naszego sposobu funkcjonowania. Działamy w bardzo konkretnym miejscu i w bardzo konkretnej przestrzeni i zawsze wtedy, kiedy będzie potrzeba, jesteśmy do dyspozycji - przyznaje w rozmowie z "Radiem Wrocław" prezes Marcin Chludziński.

dq31el9

W siedzibie spółki odbyło się spotkanie, na którym przedsiębiorcy i samorządowcy omówili kierunki rozwoju Zagłębia Miedziowego. Istotnym jest fakt, że przedstawiciele KHGM myślą o przyszłości regionu i jego mieszkańców. Stąd pomysł, aby nie zapominać o tworzeniu miejsc pracy niezwiązanych z przemysłem wydobywczym.

Polacy boją się koronawirusa. Przez to nie chodzą na badania

Wiadomym jest, że zasoby rud cennych metali są ograniczone. Ważne więc, by mieszkańcy Zagłębia Miedziowego już teraz mogli korzystać z alternatywnych rozwiązań. Ograniczanie się jedynie do prac przy kopalniach za jakiś czas odbiłoby się negatywnie na sytuacji w regionie.

Postawa spółki KGHM jest godna podziwu. Przeznaczanie funduszy na rozwój regionu oraz potrzeby jego mieszkańców to rzadkość wśród firm i przedsiębiorstw. Tymczasem w rejonie Zagłębia Miedziowego mieszkańcy nie mogą narzekać na brak wsparcia, nawet w takich dziedzinach jak medycyna czy edukacja. Niedawno KGHM umożliwił społeczności lokalnej darmowe badania na COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dq31el9

Podziel się opinią

Share
dq31el9
dq31el9