Trwa ładowanie...
d11x3mn

Lubin. Chciała kupić lalki. Straciła 10 tys. złotych

Oszustwa internetowe to już nie rzadkość, a plaga. Przekonała się o tym mieszkanka Lubina, która przez swoją nierozwagę straciła prawie 10 tys. złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lubin. Chciała kupić lalki. Straciła 10 tys. złotych
Lubin. Chciała kupić lalki. Straciła 10 tys. złotych (PAP)
d11x3mn

Każdy zakup przez Internet należy dokładnie przeanalizować. Warto również ze zrozumieniem czytać komunikaty i nie akceptować żadnych zgód bez dokładnego zapoznania się z warunkami. Idealnym przykładem jest sytuacja, która spotkała mieszkankę Lubina.

Lubin. Chciała kupić lalki. Straciła 10 tys. złotych

Kobieta znalazła na portalu społecznościowym informację o tym, że ktoś chce oddać 49 lalek, których już nie potrzebuje. Napisała więc do oszustki. Ta oznajmiła, że chętnie pozbędzie się zabawek - wystarczy, że otrzyma zwrot pieniędzy za przesyłkę. Odbiór osobisty nie wchodził w grę, ponieważ umieszczająca ogłoszenie mieszka 400 km od Lubina.

d11x3mn

Oszustka poprosiła o dane do wysyłki i przesłała ofierze link, za pośrednictwem którego ta miała wysłać 12 złotych. Oszukana kobieta otworzyła link, zalogowała się do swojego banku i przelała wskazaną kwotę. Następnie otrzymała trzy wiadomość SMS. Nie czytając treści zaakceptowała dodanie do urządzenia osoby zaufanej i dokonała autoryzacji.

ZOBACZ WIDEO: Piontkowski o możliwej dymisji. "Decyzja w rękach premiera"

Dzięki temu oszuści mieli całkowity dostęp do konta i dokonali dwóch transakcji bez autoryzacji. To kosztowało ofiarę prawie 10 tys. złotych. - Coraz częściej otrzymujemy informacje od osób pokrzywdzonych, że rozsyłane są maile łudząco przypominające stronę internetową Poczty Polskiej, prywatnych firm kurierskich, banków itp., co zwiększa wiarygodność oszustów - mówi asp. szt. Sylwia Serafin z KPP w Lubinie.

d11x3mn

Policjanci apelują o czujność. Warto pamiętać, że pracownik banku nigdy nie poprosi o zalogowanie na konto poprzez link z SMS-a czy maila. Treści wiadomości należy czytać uważnie i ze zrozumieniem. Nie wolno akceptować żadnych zgód bez upewnienia się, czego dotyczą. Wpisywanie loginu i hasła musi się odbywać na strona zaufanych.

Czytaj także: Karłowice. Chciał oddać psa na eksperymenty. Zwierzę udało się uratować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d11x3mn

Podziel się opinią

Share
d11x3mn
d11x3mn