Trwa ładowanie...
d11q7kt

Legnica. Jest wyrok w sprawie zabójstwa listonosza. Zadźgany nożem kilka kroków od bramy

Do brutalnego morderstwa w Legnicy doszło w maju 2018 roku. Wracający do domu listonosz został zaatakowany kilka kroków od bramy. Zginął zamordowany nożem rzeźnickim. Zapadł wyrok w tej sprawie. Skazani zostali obaj oskarżeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legnica. Jest wyrok w sprawie zabójstwa listonosza. Zadźgany nożem kilka kroków od bramy
Legnica. Jest wyrok w sprawie zabójstwa listonosza. Zadźgany nożem kilka kroków od bramy (Policja)
d11q7kt

Do tragicznego zdarzenia doszło na ul. Żwirki i Wigury w Legnicy w maju 2018 roku. Legnicki listonosz zginął wracając z pracy do domu został zaatakowany i brutalnie zamordowany. O zabójstwo oskarżono Rafał Sz. Arkadiusz T. miał odpowiedzieć za udział w bójce ze skutkiem w postaci śmierci człowieka.

Legnica. Jest wyrok w sprawie zabójstwa listonosza. Zadźgany nożem kilka kroków od bramy

Po ponad dwóch latach zapadła decyzja. - Sąd Okręgowy w Legnicy wydał wyrok w tej sprawie i uznał obydwu oskarżonych za winnych popełnienia czynów zarzucanych im przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy, a także wymierzył im kary zgodnie z wnioskami prokuratora - informuje portal e-legnickie.pl Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

d11q7kt

Rafał Sz. oskarżony o zabójstwo spędzi w więzieniu 25 lat. Niepewna jest jeszcze przyszłość Arkadiusza T. Sąd przychylił się do oczekiwań prokuratury i zasądził karę 4 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"

- Prokurator zwrócił się tutaj do Sądu o nadesłanie pisemnego uzasadnienia wyroku i po zapoznaniu się z nim podejmie decyzję, czy wywodzić apelację w zakresie nawiązek na rzecz pokrzywdzonych, o których w wyroku nie ma mowy, a także w zakresie zastosowania przez Sąd obostrzeń dotyczących możliwości ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie w przypadku Rafała Sz. - dodaje Lidia Tkaczyszyn.

d11q7kt

Teoretycznie Rafał Sz. może się ubiegać o wcześniejsze wyjścia z więzienia po 15 latach odsiadki. Niewykluczone, że okres ten zostanie wydłużony. Prokuratura zastanawia się jeszcze nad decyzją w tej sprawie i złożeniem apelacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11q7kt

Podziel się opinią

Share
d11q7kt
d11q7kt