Trwa ładowanie...

Ksiądz-pedofil wychodzi na wolność. Sąd nie zdążył rozpatrzyć wniosku

Paweł K. to jedna z postaci pokazanych w filmie dokumentalnym braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Były już ksiądz, oskarżony o czyny pedofilskie, wyszedł w środę na wolność. Będzie musiał podjąć terapię.

Share
Ksiądz-pedofil wychodzi na wolność. Sąd nie zdążył rozpatrzyć wnioskuKsiądz-pedofil wychodzi na wolność. Sąd nie zdążył rozpatrzyć wnioskuŹródło: Pixabay, fot: Quidec Pacheco
d25nld9

Ksiądz-pedofil wychodzi na wolność. Paweł K. to postać znana. Mężczyzna był jednym z bohaterów filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu’, który wstrząsnął polskimi widzami. Mimo to, oprawca wyszedł na wolność. Jak to możliwe? 

Ksiądz-pedofil wychodzi na wolność. Sąd nie zdążył rozpatrzyć wniosku

Paweł K. został zatrzymany w 2012 roku. Wtedy to złapano go na gorącym uczynku z 13-letnim chłopcem w jednym z wrocławskich hoteli. Trzy lata później za gwałty i seksualne wykorzystywanie trzech nieletnich chłopców został skazany na 7 lat pozbawienia wolności.

Były ksiądz miał trafić do ośrodka dla bestii w Gostyninie, jak zwykło się nazywać placówkę dla osób uznawanych za niebezpieczne dla otoczenia. Tak się jednak nie stało. Pedofil wyszedł w środę na wolność.

d25nld9

Czy protest ratowników zostanie zakończony? „Oburzenie w środowisku medycznym”

- Bo sąd nie zdążył rozpatrzyć prawomocnie wniosku o jego umieszczenie w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie - informuje wrocławska "Gazeta Wyborcza". Okazuje się, że pojawił się też wniosek o dalszą izolację przestępcy.

Wniosek o uznanie Pawła K. za osobę stwarzającą zagrożenie się pojawił i mężczyzna został za takową osobę uznany. Nie trafił jednak do ośrodka, mimo że za takowym rozwiązaniem opiniowali biegli psychiatrzy, psychologseksuolog. Były ksiądz będzie musiał za to uczęszczać na terapię.

d25nld9

Decyzja o skierowaniu Pawła K. na terapię nie jest na razie prawomocna. Nie można także się od niej odwołać, ponieważ uzasadnienie sądowego rozstrzygnięcia nie jest jeszcze gotowe.

źródło: Gazeta Wyborcza, mojaolesnica.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25nld9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25nld9
d25nld9