Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus z Chin. Polacy ewakuowani z Wuhan wylądowali we Wrocławiu

Późnym wieczorem w niedzielę grupa 30 Polaków wylądowała w wojskowej części lotniska we Wrocławiu. Turyści zostaną teraz przetransportowani do szpitala, gdzie przejdą kompleksowe badania na obecność koronawirusa.

Share
Koronawirus z Chin. Polacy ewakuowani z Wuhan wylądowali we Wrocławiu
Źródło: PAP, Fot: PAP/Maciej Kulczyński
d8mek0u

Samolot z 30 Polakami wracającymi z miasta Wuhan w Chinach wylądował najpierw we Francji około godziny 15. Na każdym etapie ewakuacji turystom towarzyszyli lekarze. Późnym wieczorem wojskowe samoloty wyruszyły z Marsylii na południu Francji i odleciała z 30 Polakami do Wrocławia. Lot trwał niecałe 4 godziny.

Jak informowała francuska minister zdrowia "około 20 z 250 w sumie osób ewakuowanych z Chin ma symptomy zakażenia koronawirusem".- Lekarze wojskowi prowadzą testy aby potwierdzić lub wykluczyć zakażenie. Wyniki mają być jeszcze w niedzielę - dodała Agnes Buzyn.

d8mek0u

W tej grupie nie znaleźli się Polacy - byli to obywatele "francuscy" i "pozaeuropejscy". Jeszcze w niedzielny poranek polski minister zdrowia informował, że nie ma ani jednego przypadku koronawirusa w Polsce.

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

Koronawirus z Chin. Świat walczy z rozprzestrzeniającą się epidemią

Koronawirus, który po raz pierwszy pojawił się w w grudniu, bardzo szybko rozprzestrzenia się po całym globie. W niedzielę pierwszy przypadek śmiertelny został odnotowany poza Chinami - na Filipinach.

d8mek0u

Tymczasem włoskie ministerstwo zdrowia pochwaliło się pierwszym sukcesem w Europie w walce z koronawirusem. Kod genetyczny "2019-nCoV" został wyizolowany w szpitalu Spallanzani w Rzymie.

Do niedzielnego popołudnia potwierdzono śmierć 305 osób. Zakażonych "2019-nCoV" jest blisko 15 tysięcy osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8mek0u

Podziel się opinią

Share
d8mek0u
d8mek0u