Trwa ładowanie...
d2m8gx7

Koronawirus. Wrocławianie stworzyli aplikację SafeSafe do powstrzymywania wirusa

Opanować w pewnym stopniu pandemię koronawirusa może ostrożność i rozwaga każdego z nas. Musimy uważać na siebie i innych, a w szczególności obserwować swój stan zdrowia. Przydatny do tego może okazać się telefon. Ocenę ryzyka i samoobserwację ułatwi aplikacja SafeSafe, dzieło agencji kreatywnej z Wrocławia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Koronawirus. Bezpłatna aplikacja zdrowotna
Wrocław. Koronawirus. Bezpłatna aplikacja zdrowotna (WP.PL, Fot: Materiały prasowe)
d2m8gx7

Wszyscy dwoją się i troją, aby wstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii Covid-19. Wrocławski zespół, złożony z naukowców, informatyków, ekspertów od zdrowia i higieny stworzył pomocną aplikację do zainstalowania w telefonie.

Służy ona do minimalizacji ryzyka infekcji. Wspiera zastosowanie środków zaradczych, zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia i przez Główny Inspektorat Sanitarny. Przyjdzie też z pomocą wówczas, gdy mimo ostrożności nie unikniemy zakażenia.

Koronawirus we Wrocławiu. Stworzono specjalną aplikację

SafeSafe podpowiada bowiem użytkownikowi, jakie sytuacje są dla niego niebezpieczne, pomaga prowadzić dziennik zdrowia i aktywności (w tym spotkań z innymi osobami, z których każda może być potencjalnym nosicielem) oraz wskazuje, jak wykreować metryczkę, która może stanowić podstawę informacji dla lekarzy, jeśli będziemy zmuszeni do skorzystania z pomocy medycznej.

d2m8gx7

Co więcej - dzięki wiedzy, jaką powierzy się aplikacji, gdy użytkownik znajdzie się w opałach, poprowadzi ona krok po kroku do do konkretnej placówki zdrowia i do właściwych specjalistów.

Podobne narzędzie wdrożyli u siebie Chińczycy i Koreańczycy. Praca wrocławskiej agencji 25wat i zaangażowanych do działania ekspertów nad polską wersją takiego telefonicznego doradcy zdrowotnego rozpoczęła się dwa tygodnie temu. Powstał produkt szczególnie pomocny osobom z grupy ryzyka, zakażonym i lekarzom, do których trafią.

Aplikacja może dostarczyć ogromnej wiedzy: jak się chronić, kiedy zachowujemy się nieostrożnie, kiedy nasze zdrowie zaczyna odbiegać od normy i jak zakwalifikować te problemy. W przypadku zakażenia, w oparciu o dziennik naszych działań wskaże, jakie mogło być źródło. Placówce medycznej aplikacja przekaże naszą historię zdrowotną, informację o grupie krwi, przebytych i aktualnych schorzeniach, farmakoterapii, nietolerancji na leki. Poinformuje nawet o tym, czy palimy papierosy.

Od piątku można już korzystać z gotowej aplikacji SafeSafe. Wystarczy zainstalować ją ze strony koronazglowy.com. Nie gromadzi informacji osobowych, nie zapisuje danych medycznych na serwerach, tylko na urządzeniach, na których zostanie zainstalowana.

Nie trzeba się zapisywać ani logować, a dane użytkownika są chronione. SafeSafe jest gotowa do pracy natychmiast po jej zainstalowaniu.

d2m8gx7

Podziel się opinią

Share

d2m8gx7

d2m8gx7