Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wrocław. Złe informacje ze szpitala na ul. Fieldorfa

Koronawirus we Wrocławiu. Niepokojące informacje ze szpitala na ul. Fieldorfa. Jedna z tamtejszych pielęgniarek pracuje również w placówce na ul. Grabiszyńskiej, gdzie zaraziła się koronawirusem.

Share
Koronawirus. Wrocław. Złe informacje ze szpitala na ul. FieldorfaŹródło: WP.PL
d3ufxpm

W środę szpital na ul. Fieldorfa otrzymał wyniki badania zmarłego mężczyzny, u którego podejrzewano koronawirusa. Wtedy odwołano alarm, jaki pojawił się w placówce w związku z możliwym wystąpieniem COVID-19 na jej terenie.

Koronawirus. Wrocław. Zarażona pielęgniarka

Pod koniec dnia z Fieldorfa napłynęły jednak gorsze wieści. Okazało się bowiem, że chora jest jedna z pielęgniarek, która równocześnie pracuje w szpitalu wojewódzkim i Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc na ul. Grabiszyńskiej. Groźną chorobą zaraziła się w tym drugim.

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", dyrekcja szpitala na ul. Fieldorfa zdecydowała się pobrać wymazy od 20 pracowników oraz 13 pacjentów. Mieli oni bowiem styczność z chorą pielęgniarką. Mowa o osobach z oddziału reumatologii i chorób wewnętrznych.

d3ufxpm

W ramach ostrożności, szpital podjął też decyzję o zamknięciu oddziału reumatologii. W najbliższym czasie nie będą tam kierowani nowi pacjenci. W sprawach pilnych będą oni odsyłani do innych jednostek.

Zarażona pielęgniarka od tygodnia odbywa domową kwarantannę. Nie podejmowała dyżurów w szpitalach na ul. Fieldorfa i Grabiszyńskiej. Dlatego pozostaje mieć nadzieję, że nie zaraziła nikogo w tej pierwszej placówce. Do tej pory w wojewódzkim szpitalu na ul. Fieldorfa nie wystąpił bowiem żaden przypadek koronawirusa.

Największym siedliskiem COVID-19 w mieście jest właśnie Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc, gdzie jeden z chorych pacjentów zaraził część personelu i pacjentów. Łącznie zachorowało kilkadziesiąt osób. Doprowadziło to do zamknięcia oddziału pulmonologicznego i przewiezienia części pacjentów do izolatorium w Obornikach Śląskich. To filia szpitala z ul. Grabiszyńskiej.

d3ufxpm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ufxpm
d3ufxpm