Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wrocław. Whirlpool wstrzymał produkcję w fabryce na Psim Polu

Koronawirus we Wrocławiu. W środę Whirlpool zaczął proces zawieszania produkcji w swoich zakładach zlokalizowanych na Psim Polu. Przerwa w pracy fabryki potrwa co najmniej do 15 kwietnia.

Share
Koronawirus. Wrocław. Whirlpool wstrzymał produkcję w fabryce na Psim PoluŹródło: Materiały prasowe
d1k4n34

Whirlpool posiada w Polsce trzy zakłady - we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku. Każdy z nich w środę zaczął szykować się do zawieszenia produkcji. To efekt rozprzestrzeniającego się koroanwirusa, przez który spadło zapotrzebowanie na produkty firmy. Dodatkowo przedsiębiorstwo chce uniknąć zachorowań wśród swojej załogi.

Koronawirus. Wrocław. Whirlpool wstrzymuje pracę

- W związku z sytuacją epidemiologiczną i rosnącym spadkiem zapotrzebowania na sprzęt AGD zapadła decyzja o zawieszeniu produkcji we wszystkich zakładach Whirlpool w Polsce - przekazał "Faktom" TVP3 Wrocław Zygmunt Łopalewski, rzecznik firmy.

Decyzja o wstrzymaniu produkcji we Wrocławiu i pozostałych fabrykach została podjęta po konsultacjach zarządu firmy z czterema związkami zawodowymi. Każdy z nich zaakceptował tymczasowo zawiedzenie działalności zakładów.

d1k4n34

Zgodnie z wypracowanym kompromisem, przez pierwsze pięć dni pracownicy Whirlpoola skorzystają z przysługującego im urlopu wypoczynkowego. Następnie otrzymają tzw. postojowe, którego stanowić będzie 100 proc. wyposażenia.

Firma zachęca też pracowników biurowych, aby w obecnej sytuacji i ryzyku zarażenia się koronawirusem, pracowali zdalnie.

Whirlpool zatrudnia łącznie w Polsce ok. 6 tys. osób. We Wrocławiu produkuje chłodziarki i piekarniki.

Produkcja w zakładach będzie wstrzymana co najmniej do 15 kwietnia.

d1k4n34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k4n34
d1k4n34