Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wrocław. Pięć przypadków w szpitalu klinicznym. Chore dziecko w Przylądku Nadziei

Koronawirus we Wrocławiu. Mamy nowe siedlisko COVID-19 w mieście. Groźną chorobę potwierdzono w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, w tym u jednego z młodych pacjentów Przylądka Nadziei.

Share
Koronawirus. Wrocław. Pięć przypadków w szpitalu klinicznym. Chore dziecko w Przylądku NadzieiŹródło: Facebook.com
d2cnyji

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu jest kolejnym, w którym potwierdzono koronawirusa. Wcześniej COVID-19 wykryto w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc i Dolnośląskim Centrum Onkologii.

Do tego kwarantanną objęta została część pracowników i pacjentów szpitala na ul. Fieldorfa, bo jedna z tamtejszych pielęgniarek pracuje też w DCCP na ul. Grabiszyńskiej i to tam zaraziła się ona koronawirusem.

Koronawirus. Wrocław. Potwierdzone przypadki w szpitalu klinicznym

Jak ustaliła "Gazeta Wrocławska", w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ul. Borowskiej groźną chorobą potwierdzono u pięciu osób. Zakażone jest m.in. dziecko przebywające w Przylądku Nadziei na oddziale poprzeszczepowym.

d2cnyji

Koronawirus wystąpił też na oddziałach kardiologii, chorób wewnętrznych, zawodowych i nadciśnienia tętniczego, chirurgii małoinwazyjnej i w centralnej izbie przyjęć na ul. Curie-Skłodowskiej.

Zarażeni są trzej pacjenci oraz dwóch ratowników medycznych.

Sanepid ma podjąć decyzję o objęciu kwarantanną osób, które miały styczność z zarażonymi. Na tę chwilę nie wiadomo, o jak dużej grupie osób mowa i jak wpłynie to na codzienną pracę szpitala klinicznego.

d2cnyji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cnyji
d2cnyji