Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wrocław. Miasto rezygnuje z odbioru wielkogabarytowych odpadów

Koronawirus we Wrocławiu. - Do odwołania zawieszamy odbieranie odpadów wielkogabarytowych - przekazał Jacek Sutryk. Jak wyjaśnił prezydent Wrocławia, miasto teraz potrzebuje przerzucić siły na inne priorytety.

Share
Koronawirus. Wrocław. Miasto rezygnuje z odbioru wielkogabarytowych odpadówŹródło: Facebook.com, fot: Wojciech Grzedziński
d3lhb41

Koronawirus sprawił, że wielu mieszkańców Wrocławia pozostało w domach, zgodnie z zaleceniami rządu. Sprzyja to różnego rodzaju porządkom domowym. To z kolei przełożyło się na wzrost liczby odpadów.

Koronawirus. Wrocław. "Nie" dla śmieci wielkogabarytowych

Prezydent Jacek Sutryk zareagował na obecną sytuację i poinformował, że do odwołania zawieszony zostaje odbiór odpadów wielkogabarytowych. - Nie remontujmy teraz, nie wywalajmy wielkogabarytowych odpadów, bo my ich teraz nie mamy nawet jak odbierać - powiedział.

- Dlatego zawieszamy odbiór takich odpadów do odwołania. Musimy zminimalizować ryzyko zachorowania. Nam też są potrzebni pracownicy, którzy oczyszczają miasto. Oni są potrzebni do spraw kluczowych, a nie po to, by komuś zabrać starą szafę - dodał Sutryk.

Koronawirus sprawił, że pracownicy miejscy odpowiedzialni za wywóz odpadów otrzymali inne zadania. Powierzono im m.in. dezynfekcję przystanków czy pojazdów komunikacji miejskiej.

- Dlatego zostawmy sprzątanie piwnic i generalne porządki na kiedyś indziej - podsumował Sutryk.

d3lhb41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lhb41
d3lhb41