Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wrocław. Miasto przekaże 1,7 mln zł szpitalom

Prezydent Jacek Sutryk postanowił wspomóc szpitale we Wrocławiu w walce z koronawirusem. Miasto przekaże siedmiu placówkom 1,7 mln złotych. Magistrat podjął też decyzję o zakupie specjalnych karetek.

Share
Koronawirus. Wrocław. Miasto przekaże 1,7 mln zł szpitalomŹródło: Facebook.com
d25nld9

Jak zaznaczył w swoim wystąpieniu Jacek Sutryk, Wrocław nie prowadzi żadnego ze szpitali na terenie miasta. Odpowiadają za nie m.in. marszałek województwa czy MSWiA. Mimo to, prezydent Wrocławia jest w stałym kontakcie z dyrektorami wszystkich placówek i na bieżąco jest informowany o ich potrzebach.

- Proszę dyrektorów, aby przedstawiali nam swoje potrzeby. Są one związane głównie z zakupem środków ochrony osobistej, czyli maseczek, fartuchów i rękawic - przekazał prezydent Wrocławia.

Koronawirus we Wrocławiu. 1,7 mln zł dla szpitali

- Dla szpitala MSWiA zamierzamy przeznaczyć 140 tys. zł, dla szpitala klinicznego przy ul. Borowskiej 160 tys. zł, Dolnośląskiem Centrum Chorób Płuc - 240 tys. zł, wojewódzki szpital przy ul. Koszarowej - 200 tys. zł, wojewódzki szpital specjalistyczny - 200 tys. zł, wojewódzki szpital przy ul. Fieldorfa - 250 tys. zł - dodał Sutryk.

d25nld9

Łącznie Wrocław zamierza wspomóc szpitale w walce z koronawirusem kwotą 1,7 mln zł. Na tym jednak nie koniec, bo prezydent Sutryk postanowił też zakupić dwie karetki. Jedną z nich otrzyma Uniwersytecki Szpital Kliniczny, kolejną - Szpital Wojskowy. Obie czekają na homologację i dopiero po jej uzyskaniu będą mogły wyjechać na ulice miasta.

We Wrocławiu na pierwszym froncie walki z koronawirusem znajduje się szpital MSWiA przy ul. Koszarowej. To tam przewożeni są pacjenci znajdujący się w najpoważniejszym stanie.

d25nld9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25nld9
d25nld9