Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wrocław. Kolejne zarażenia w szpitalu na pl. Hirszfelda

Koronawirus we Wrocławiu. Dolnośląskie Centrum Onkologii to kolejny szpital, w którym rozprzestrzenia się COVID-19. Groźną chorobę potwierdzono tam już u dziewięciu osób. Do końca tygodnia zamknięto oddział chirurgii.

Share
Koronawirus. Wrocław. Kolejne zarażenia w szpitalu na pl. HirszfeldaŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d3922dn

W środę dotarła dobra informacja ze szpitala na ul. Fieldorfa, gdzie u zmarłego pacjenta wykluczono obecność koronawirusa. Gorsze wieści napływają za to z Dolnośląskiego Centru Onkologii na pl. Hirszfelda. Na COVID-19 cierpi już dziewięć osób z tej placówki.

Koronawirus. Wrocław. Kolejne zarażenia w szpitalu na pl. Hirszfelda

O pierwszych przypadkach koronawirusa centrum zajmujące się onkologią informowało we wtorek. Wtedy zarażenie potwierdzono u jednego lekarza i dwóch pielęgniarek. Wszystkim, którzy mieli z nimi styczność przeprowadzano testy na obecność COVID-19.

W środę urząd marszałkowski otrzymał kolejne wyniki testów i nie miał dobrych wiadomości. Liczba chorych na koronawirusa w Dolnośląskim Centrum Onkologii wzrosła do dziewięciu. Według "Gazety Wrocławskiej", COVID-19 potwierdzono u lekarza, pięciu pielęgniarek, salowej i dwóch pacjentów.

d3922dn

Każdy z chorych znajduje się w dobrym stanie i nie ma objawów. Względem nich zastosowano jednak kwarantannę poza placówką. Oddział chirurgii, na którym pracowały wskazane osoby, został zamknięty do końca tygodnia. Do tego czasu ma on zostać dokładnie zdezynfekowany.

We Wrocławiu w najgorszej sytuacji znajduje się Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc na ul. Grabiszyńskiej, gdzie potwierdzono już koronawirusa u 53 osób. Z tego powodu zamknięto tam oddział pulmonologiczny, a pacjentów przeniesiono do izolatorium w Obornikach Śląskich. To największe siedlisko koronawirusa w mieście.

d3922dn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3922dn
d3922dn