Trwa ładowanie...
d2m8gx7

Koronawirus – Wrocław już ma profesjonalną karetkę

W wyposażeniu szpitala przy Borowskiej we Wrocławiu pojawiła się specjalistyczna karetka przeznaczona do walki z COVID-19. Pojazd musi przejść jeszcze niezbędne badania i za kilka tygodni wyruszy na wrocławskie ulice. Drugi taki pojazd niebawem pojawi się w placówce przy Weigla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Profesjonalna karetka do walki z koronawirusem w szpitalu przy ulicy Borowskiej. Jej koszt to 900 tys.zł.
Profesjonalna karetka do walki z koronawirusem w szpitalu przy ulicy Borowskiej. Jej koszt to 900 tys.zł. (Szpital przy Borowskiej)
d2m8gx7

Koronawirus Wrocław: specjalistyczne karetki

Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ulicy Borowskiej niebawem otrzyma profesjonalną karetkę do działań związanych z koronawirusem. W ambulansie znajduje się zaawansowany technologicznie sprzęt, niezbędny do ratowania życia, szczególnie osób chorych na COVID-19. Karetka jest w pełni przystosowana do transportu osób z niewydolnością oddechową i wspomagania pracy wszystkich narządów. Dla przykładu w najnowszej karetce kontenerowej znajduje się aparatura ECMO, która śmiało może zastąpić serce i płuca.

"Często jest tak, że czas dowozu pacjenta z różnych obszarów Dolnego Śląska jest dosyć długi i stan pacjenta może się podczas tej drogi znacznie pogorszyć lub nawet pacjent może umrzeć" – podkreśla Monika Kowalska, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej. Dotychczasowa procedura była faktycznie niebezpieczna dla życia pacjentów, ponieważ osoby z niewydolnością wielonarządową dopiero w szpitalu podłączano do sprzętu wspierającego funkcje życiowe. Karetka dla szpitala przy Borowskiej kosztowała 900 tysięcy złotych, całość została sfinansowana przez urząd miasta. Druga, nieco mniejsza karetka niebawem wspomoże zespół Wojskowego Szpitala Klinicznego przy ulicy Weigla, jej koszt to ponad 500 tysięcy złotych.

d2m8gx7

Wrocław: urząd miasta kupuje środki dla szpitali

Urząd miasta wygospodarował również fundusze na niezbędne środki ochrony osobistej dla szpitali. W sumie UM Wrocław wyda na wsparcie placówek około 2,5 miliona złotych. O jakich kwotach mowa?

  • Szpital MSWiA – środki za 141 tysięcy złotych,
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej - środki za 160 tysięcy złotych,
  • Wojskowy Szpital Kliniczny - środki za 200 tysięcy złotych,
  • Dolnośląskie Centrum Chorób - środki za 245 tysięcy złotych,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej - środki za 200 tysięcy złotych,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ul. Kamieńskiego - środki za 242 tysięcy złotych,
  • Szpital przy ul. Fieldorfa środki za 250 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2m8gx7

Podziel się opinią

Share

d2m8gx7

d2m8gx7