Trwa ładowanie...
dsst9qf

Koronawirus. Wrocław. Dodatkowe miliony złotych dla szpitali. Przeleje je prywatna firma

Koronawirus we Wrocławiu. Trwająca pandemia mocno uderzyła w szpitale, które potrzebują ogromu pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej i walkę z COVID-19. W tym trudnym czasie 5 mln zł od firmy ubezpieczeniowej Warta otrzymają 53 placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wrocław. Dodatkowe miliony złotych dla szpitali. Przeleje je prywatna firma
Koronawirus. Wrocław. Dodatkowe miliony złotych dla szpitali. Przeleje je prywatna firma (pap)
dsst9qf

Koronawirus rozprzestrzenił się po Europie tak szybko, że większość państw nie była w stanie przygotować się na trwającą pandemię. Nagle konieczne stało się znalezienie dodatkowych środków na służbę zdrowia i zakup m.in. środków ochrony osobistej. W podobnej sytuacji znalazły się też domy opieki czy hospicja.

Wrocław. Dodatkowe pieniądze dla szpitali. Przeleje je prywatna firma

W tym trudnym okresie również prywatne firmy nie są obojętne na to, co się dzieje w Polsce. Walkę z koronawirusem postanowiła wesprzeć firma ubezpieczeniowa Warta. Po tym jak kilka tygodni temu przekazała ona 10 mln zł na potrzeby polskiej służby zdrowia, tym razem udało się jej znaleźć w budżecie kolejnych 5 mln zł.

dsst9qf

Wsparcie od Warty otrzymają tym razem 53 placówki, które są zaangażowane w walkę z koronawirusem. Z pomocy skorzysta pięć szpitali na Dolnym Śląsku. Jeden z nich jest we Wrocławiu - mowa o działającym na terenie miasta szpitalu wojskowym.

ZOBACZ WIDEO: Dwa scenariusze dla gospodarki. Optymistyczny mówi o płytkiej i krótkiej recesji

- Liczę, że środki, które przekazujemy m.in. szpitalom, domom pomocy społecznej, hospicjom, pomogą im skutecznie walczyć z epidemią i pomagać w tych trudnych chwilach - mówi Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty.

dsst9qf

Za otrzymane pieniądze szpitale i inne placówki mogą zakupić sprzęt medyczny, środki ochrony osobistej czy materiały higieniczne.

Gdy Warta przekazywała pierwszą pulę pieniędzy, w gronie obdarowanych również znalazł się jeden z wrocławskich szpitali. Wówczas na wsparcie mógł liczyć Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego, działający przy ul. Koszarowej. Na okres pandemii został on przemianowany w placówkę jednoimienną i to tam toczy się główną walkę z COVID-19 w stolicy Dolnego Śląska.

Czytaj także: Dzień Matki 2020. Nietypowy pomysł na prezent. Laurka z "okna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dsst9qf

Podziel się opinią

Share

dsst9qf

dsst9qf