Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wrocław. Dbajmy o siebie i swoje zdrowie. Apel marszałka Cezarego Przybylskiego

Koronawirus we Wrocławiu. Epidemia w znaczący sposób ograniczyła możliwości swobodnego poruszania się oraz kontakty międzyludzkie. Nie powinniśmy jednak zapominać o trosce o własne zdrowie oraz badaniach profilaktycznych. O to właśnie zaapelował podczas wideokonferencji marszałek Cezary Przybylski.

Share
Koronawirus. Wrocław. Dbajmy o siebie i swoje zdrowie. Apel marszałka Cezarego PrzybylskiegoŹródło: Agencja Gazeta
d1smnuk

Pandemia COVID-19 sprawiła, że mieszkańcy Wrocławia nie tylko zastosowali się do zasady #zostańwdomu, ale też zaczęli unikać wizyt w przychodniach czy szpitalach ze względu na istniejące ryzyko zakażenia się koronawirusem. Dlatego też marszałek Cezary Przybylski zaapelował do Dolnoślązaków, aby nie bali się wizyt w placówkach medycznych i nie odkładali koniecznych badań na później.

Koronawirus. Wrocław. Dbajmy o siebie i nie zapominajmy o badaniach

- Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Martwimy się o zdrowie własne i naszych bliskich, dlatego apeluję, abyśmy o nie dbali. Zachęcam do badań, konsultacji, a w razie potrzeby również do wizyt w szpitalach. Personel i same placówki są przygotowane na to, aby bezpiecznie zająć się pacjentami - mówi marszałek Cezary Przybylski.

Epidemia zwróciła oczy wszystkich na wirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19. Szpitale, zwłaszcza te dedykowane obsłudze osób chorych na koronawirusa, na bieżąco reagują na zmieniającą się każdego dnia sytuację. Dolnoślązacy mogą być jednak spokojni, wszystkie podległe samorządowi województwa placówki w regionie są gotowe na przyjęcie pacjentów z innymi schorzeniami i udzielanie im pomocy.

ZOBACZ WIDEO: Majówka 2020. Władze Giżycka wezwały policję i wojsko. Chodzi o "dzikich turystów"

Wszystkie szpitale są wyposażone w niezbędne środki ochrony osobistej, a także mechanizmy umożliwiające bezpieczne przyjmowanie pacjentów, takie jak śluzy ochronne czy oddziały buforowe. Dodatkowo, personel medyczny jest systematycznie badany, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo własne, ale również pacjentów zgłaszających się po pomoc.

d1smnuk

Na Dolnym Śląsku działa obecnie siedem laboratoriów wykonujących takie testy, a od kilku tygodni dzięki porozumieniu marszałka Cezarego Przybylskiego oraz premiera Saksonii Michaela Kretschmera wspiera je także laboratorium w Dreźnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1smnuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1smnuk
d1smnuk