Trwa ładowanie...

Koronawirus we Wrocławiu. 66-latek opuścił szpital przy ul. Koszarowej. Wygrał walkę z chorobą

W momencie walki z COVID-19 każda dobra wiadomość cieszy podwójnie. W środę ze szpitala na ul. Koszarowej wypisany został 66-letni mężczyzna. Przeprowadzone u niego badania wykazały, że został wyleczony z koronawirusa.

Share
Koronawirus we Wrocławiu. 66-latek opuścił szpital przy ul. Koszarowej. Wygrał walkę z chorobąŹródło: PAP, fot: Wojtek Jargiło/PAP
d3lhb41

Informację o wyzdrowieniu 66-latka przekazało Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, bo mężczyzna jest jego podopiecznym. Bezdomny jako jeden z pierwszych wrocławian trafił do szpitala przy ul. Koszarowej z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa.

"Cieszymy się, że pan Czesław pokonał wroga" - napisało krótko Towarzystwo na swoim fanpage'u.

Stan mężczyzny poprawił się w ostatnich dniach, po tym jak zastosowana u niego terapia dała efekty. Po kilkukrotnym przeprowadzeniu testów na obecność koronawirusa, które dały wynik negatywny, pozwolono mu opuścić placówkę im. J. Gromkowskiego.

Informacji o wyzdrowieniu 66-latka nie potwierdziło jeszcze Ministerstwo Zdrowia. To pierwszy pacjent z Wrocławia, który wygrał walkę z koronawirusem.

Jako pierwszy w kraju zgodę na opuszczenie szpitala po wyleczeniu z koronawirusa otrzymał tzw. pacjent zero, który był leczony w Zielonej Górze.

d3lhb41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lhb41
d3lhb41