Trwa ładowanie...
dsst9qf

Koronawirus. Wałbrzych. Chciał zarazić pół kraju. Nieśmieszny żart 24-latka

Pewien 24-latek oświadczył w internecie, że nielegalnie przekroczył granicę Polski i posiada broń biologiczną w postaci koronawirusa. Chciał nim "zarazić pół kraju". Szybko odnaleźli go policjanci z Wałbrzycha. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wałbrzych. Interwencja Policji w mieszkaniu 24-latka
Koronawirus. Wałbrzych. Interwencja Policji w mieszkaniu 24-latka (Policja)
dsst9qf

To kolejny przypadek bezmyślnego zachowania na terenie Dolnego Śląska w sytuacji, gdy kraj walczy z koronawirusem. 24-letni mężczyzna opublikował w social mediach informację, że nielegalnie przekroczył granicę i posiada broń biologiczną w postaci koronawirusa.

Koronawirus. Wałbrzych. Groził, że zarazi pół kraju

"Zarażę nim pół kraju" - odgrażał się mężczyzna i chociaż wpis szybko został skasowany, to informacja o nim dotarła do służb. Policjanci przy wsparciu ABW zaczęli szukać osoby, która stała za jego utworzeniem.

dsst9qf

Funkcjonariusze szybko wytypowali mieszkanie, z którego wysłano wiadomość. Ubrani w specjalne kombinezony ochronne udali się pod wskazany adres i zaskoczyli młodego mężczyznę. Ten nie spodziewał się, że jego "żart" wywoła reakcję służb państwa.

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz tablet, które mogły posłużyć do umieszczenie informacji w sieci.

Mieszkaniec Wałbrzycha odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji Policji oraz innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, wiedząc że zagrożenie nie istnieje.

24-latek wkrótce stanie przed sądem. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo został on poddany badaniu na obecność koronawirusa. Test dał wynik negatywny.

dsst9qf

Podziel się opinią

Share

dsst9qf

dsst9qf