Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wałbrzych. Chciał zarazić pół kraju. Nieśmieszny żart 24-latka

Pewien 24-latek oświadczył w internecie, że nielegalnie przekroczył granicę Polski i posiada broń biologiczną w postaci koronawirusa. Chciał nim "zarazić pół kraju". Szybko odnaleźli go policjanci z Wałbrzycha. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Share
Koronawirus. Wałbrzych. Chciał zarazić pół kraju. Nieśmieszny żart 24-latkaŹródło: Policja
d3ufxpm

To kolejny przypadek bezmyślnego zachowania na terenie Dolnego Śląska w sytuacji, gdy kraj walczy z koronawirusem. 24-letni mężczyzna opublikował w social mediach informację, że nielegalnie przekroczył granicę i posiada broń biologiczną w postaci koronawirusa.

Koronawirus. Wałbrzych. Groził, że zarazi pół kraju

"Zarażę nim pół kraju" - odgrażał się mężczyzna i chociaż wpis szybko został skasowany, to informacja o nim dotarła do służb. Policjanci przy wsparciu ABW zaczęli szukać osoby, która stała za jego utworzeniem.

Funkcjonariusze szybko wytypowali mieszkanie, z którego wysłano wiadomość. Ubrani w specjalne kombinezony ochronne udali się pod wskazany adres i zaskoczyli młodego mężczyznę. Ten nie spodziewał się, że jego "żart" wywoła reakcję służb państwa.

d3ufxpm

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz tablet, które mogły posłużyć do umieszczenie informacji w sieci.

Mieszkaniec Wałbrzycha odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji Policji oraz innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, wiedząc że zagrożenie nie istnieje.

24-latek wkrótce stanie przed sądem. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo został on poddany badaniu na obecność koronawirusa. Test dał wynik negatywny.

d3ufxpm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ufxpm
d3ufxpm