Trwa ładowanie...
wołów

Koronawirus w Polsce. Zamknięta komenda policji w Wołowie

Komenda Powiatowa Policji w Wołowie (woj. dolnośląskie) została zamknięta. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która szaleje na całym świecie. Wśród funkcjonariuszy wykryto zakażenia wirusem.

Share
Koronawirus w Polsce. Zamknięta komenda policji w Wołowie
Źródło: PAP, Fot: PAP/Andrzej Grygiel
d2pa1qk

Informacja została podana do mediów w piątek po południu.

Koronawirus w Polsce. Wołów. Policja na kwarantannie

Po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u sześciu policjantów, zarządzono kwarantannę dla wszystkich funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Łącznie jest to 86 policjantów i 16 pracowników cywilnych.

d2pa1qk

Jak mówił na konferencji pełniący obowiązki rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadkom. Kamil Rynkiewicz, komenda jest tymczasowo zamknięta.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus w Polsce. Wołów. Komenda policja zamknięta

Z informacji podanych przez nadkom. Kamila Rynkiewicza wynika, że budynek komendy, został już oczyszczony i zdezynfekowany. Takiej dezynfekcji poddano też komisariaty policji w Brzegu Dolnym i Wińsku.

d2pa1qk

P.o. rzecznika prasowego podkreślił, że powiat wołowski jest odpowiednio zabezpieczony. Do pracy w Wołowie skierowano m.in. policjantów z oddziału prewencji KWP we Wrocławiu. Tymczasowo, pracą policji na terenie powiatu będzie zarządzała Komenda Powiatowa Policji w Lubinie, gdzie podpięte zostały też telefony interwencyjne z Wołowa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Czytaj także: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-ewakuacja-dps-u-w-kaliszu-wojewoda-wielkopolski-podjal-decyzje-6500909504833665a">Koronawirus w Polsce. Ewakuacja DPS-u w Kaliszu. Wojewoda wielkopolski podjął decyzję</a>

Policjanci z Wołowa, to nie jedyni funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. W tym tygodniu informowaliśmy też o 27 zakażonych policjantach z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie (woj. wielkopolskie). Chorych jest również dwóch pracowników cywilnych. Wszystkie 29 osób przebywa na kwarantannie, a budynek komendy również został tymczasowo zamknięty. Powiat krotoszyński kontrolowany jest teraz przez policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Poznania.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film
d2pa1qk

Podziel się opinią

Share
d2pa1qk
d2pa1qk