Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Zakażony ksiądz w Miliczu. Sanepid szuka wiernych

Koronawirus w Polsce. Ksiądz z parafii św. Anny w Miliczu zachorował na COVID-19. Sanepid szuka osób, które w ostatnich dniach uczestniczyły w mszach i przyjmowały komunię. Chodzi o nabożeństwa z 8 i 11 listopada.
Share
Koronawirus w Polsce. Zakażony ksiądz w Miliczu. Sanepid szuka wiernych
Koronawirus w Polsce. Zakażony ksiądz w Miliczu. Sanepid szuka wiernychŹródło: Pixabay
d3t3rde

Koronawirus w Polsce. Jak informuje "Gazeta Wrocławska", jeden z duchownych z parafii św. Anny w Miliczu zakaził się koronawirusem. Z tego powodu sanepid szuka wiernych, którzy uczestniczyli w mszach i przyjmowały komunię świętą, a przez to miały bliski kontakt z chorym księdzem.

Koronawirus w Polsce. Zakażony ksiądz w Miliczu. Sanepid szuka wiernych

Poszukiwane są osoby, które uczestniczyły w mszach i przyjmowały komunię 8 i 11 listopada podczas nabożeństw o godz. 8.00, 11.30 i 17.00 oraz o godz. 10 w pobliskim Postolinie. Ten drugi kościół jest bowiem filią milickiej parafii.

d3t3rde

Osoby, które uczestniczyły w mszach i przyjmowały komunię świętą w wyznaczonych terminach, proszone są o kontakt z milickim sanepidem pod numerem telefonu 508 461 739.

Strajk Kobiet. Ryszard Kalisz o porównaniach Marszu Niepodległości z protestami po orzeczeniu TK

- Nie wszyscy, którzy byli na tych mszach trafią na kwarantannę. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Inaczej gdy ktoś przyjmował komunię, a inaczej kiedy siedział w tylnych ławkach i był cały czas w maseczce - mówi "Gazecie Wrocławskiej" dyrektor milickiego sanepidu, Zygmunt Nowak.

d3t3rde

Zgodnie z obecnymi przepisami, kwarantanna w Polsce trwa dziesięć dni. Jej termin jest liczony od dnia następnego po tym, w którym mieliśmy kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W przypadku wiernych w Milicza i Postolina kwarantanna minie 22 albo 29 listopada.

Obecnie skierowanie na kwarantannę nie oznacza automatycznego poddania się testowi na obecność koronawirusa. Na wymaz kierowani są tylko osoby mające objawy COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t3rde

Podziel się opinią

Share
d3t3rde
d3t3rde