Trwa ładowanie...
d1au7tl

Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Ponad 15 tys. zakażeń. Kolejny dzień z mniejszą liczbą zachorowań

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Ostatnia doba przyniosła 15 578 nowych przypadków koronawirusa. To kolejny dzień, gdy odnotowano znaczący spadek zachorowań. Z powodu COVID-19 zmarły 92 osoby.
Share
Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Ponad 15 tys. zakażeń. Kolejny dzień z mniejszą liczbą zachorowań
Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Ponad 15 tys. zakażeń. Kolejny dzień z mniejszą liczbą zachorowańŹródło: WOT
d1au7tl

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło raport dotyczący zakażeń koronawirusem z 2 listopada 2020 roku. Wynika z niego, że w całym kraju potwierdzono 15 578 nowych przypadków COVID-19. To kolejny dzień, gdy notowana jest mniejsza liczba nowych zachorowań. Czy taka tendencja spadkowa utrzyma się w kolejnych dniach?

W poniedziałek, 2 listopada największy wzrost zachorowań na COVID-19 odnotowano w województwie mazowieckim (2218). Sporo nowych przypadków koronawirusa pojawiło się też w województwie małopolskim (1746), kujawsko-pomorskim (1379) i śląskim (1362).

Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Ponad 15 tys. zakażeń. Kolejny dzień z mniejszą liczbą zachorowań

Województwo dolnośląskie odnotowało w poniedziałek 737 nowe przypadki koronawirusa. Równocześnie w całym kraju z powodu COVID-19 potwierdzono zgony 7 osób. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 85 osób.

d1au7tl

Aborcja po wyroku TK. Dr Grzegorz Południewski o zmianach dla kobiet

"Mamy 737 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego" - poinformował z kolei w swoim raporcie wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Jak wynika z raportu wojewody, od początku pandemii koronawirusa potwierdzono zachorowanie na COVID-19 u 20 211 mieszkańców Dolnego Śląska. Równocześnie 8275 osób uznaje się za wyleczonych z koronawirusa.

d1au7tl

Obecnie kwarantanną lub izolacją objętych jest 28 393 mieszkańców województwa dolnośląskiego. Nadzór epidemiologiczny dotyczy 3363 Dolnoślązaków. W szpitalach ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 w tej chwili przebywa 1141 pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1au7tl

Podziel się opinią

Share
d1au7tl
d1au7tl