Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Nowy rekord zachorowań. Kolejna granica przełamana

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Ostatnia doba przyniosła aż 2292 nowych przypadków koronawirusa. Niestety, to nowy dzienny rekord zachorowań na koronawirusa.

Share
Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Nowy rekord zachorowań. Kolejna granica przełamanaKoronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Nowy rekord zachorowań. Kolejna granica przełamanaŹródło: Unsplash.com, fot: Hush Naidoo
detzokh

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący zakażeń COVID-19 w naszym kraju i nie jest on optymistyczny. W ciągu ostatniej doby potwierdzono aż 2292 nowe przypadki COVID-19. Tym samym po raz kolejny pobito dobowy rekord zakażeń - takiego wzrostu chorych nie odnotowano od początku pandemii.

Największy wzrost zachorowań odnotowano w województwie małopolskim (282). Sporo nowych przypadków COVID-19 pojawiło się też w województwie mazowieckim (246), pomorskim (228) i podkarpackim (218).

Koronawirus w Polsce. Wrocław i Dolny Śląsk. Nowy rekord zachorowań. Kolejna granica przełamana

Jeśli chodzi o województwo dolnośląskie, również doszło do przełamania pewnej granicy. Ostatnia doba przyniosła bowiem aż 101 nowych przypadków koronawirusa - takich liczb nie odnotowano w naszym rejonie od tygodni.

Koronawirus. Sopot w strefie czerwonej. Jacek Karnowski mówi o "nieodpowiedzialnej wycieczce"

Z powodu COVID-19 w Polsce zmarła w ciągu ostatniej doby 1 osoba. Równocześnie ze względu na współistnienie COVID-19 z innymi chorobami doszło do śmierci 26 kolejnych mieszkańców Polski. W tym gronie znalazł się 76-letni pacjent szpitala we Wrocławiu.

detzokh

"Mamy 101 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego i zgorzeleckiego" - poinformował z kolei w swoim raporcie wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Jak wynika z raportu wojewody, od początku pandemii koronawirusa potwierdzono zachorowanie na COVID-19 u 5360 mieszkańców Dolnego Śląska. Równocześnie 4137 osób uznaje się za wyleczonych z koronawirusa.

Obecnie kwarantanną lub izolacją objętych jest 4177 mieszkańców województwa dolnośląskiego. Nadzór epidemiologiczny dotyczy 1065 Dolnoślązaków. W szpitalach ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 w tej chwili przebywa 161 pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
detzokh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
detzokh
detzokh