Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa: 464 wnioski złożono we Wrocławiu, PUP wszystkie odrzucił

Z tarczy antykryzysowej we Wrocławiu chciało skorzystać 464 przedsiębiorców. Wszystkie wnioski odrzuciły jednak tamtejsze Urzędy Pracy. Powód? Wszystkie były wypełnione błędnie.

Share
Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa: 464 wnioski złożono we Wrocławiu, PUP wszystkie odrzucił
Źródło: Pixabay | BGK, fot: _Alicja_ | BGK | DS
d3xs3k2

Każdy z 464 wniosków o pomoc w ramachtarczy antykryzysowej złożony w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu zawierał błędy. W związku z tym ani jedna firma nie uzyskała na razie pieniędzy w ramach przewidzianej w czasie epidemii koronawirusa w Polsce. Wszystkie wnioski zostały odesłane do przedsiębiorców w celu ich poprawy.

O sprawie jako pierwsza napisała "Gazeta Wrocławska". Chodzi zarówno otzw. postojowe, jak i wnioski dotyczące zwolnienia ze składek ZUS.Na stronach internetowych wrocławskiego urzędu została również opublikowana długa lista najczęściej popełnianych błędów.

Były to przede wszystkim rozbieżności pomiędzy wnioskiem złożonym na stronie internetowej praca.gov.pl, a załączoną dodatkowo ręcznie wypełnianą jego częścią. Przedsiębiorcy bardzo często nie wpisywali okresu dofinansowania lub robili to nieprawidłowo. Chodzi o oświadczenie z załącznika nr 2 do wniosku.

Błędy polegały również na różnicach we wskazanym spadku obrotów pomiędzy wnioskiem a wypełnionym kalkulatorem. Nierzadko do urzędu trafiały nie wypełnione wszystkie wymagane załączniki do umowy. Zdarzały się rozbieżności pomiędzy wskazana kwotą dofinansowania wskazaną we wniosku, a kwotą wskazaną w kalkulatorze.

Zobacz też: Wybory 2020. Politolog: "Nie zazdroszczę <a href="https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-6030131180507777c">Jarosławowi Kaczyńskiemu</a>"

We wnioskach zdarzały się błędnie zaznaczone odpowiedzi odnośnie do wieku pracowników (powyżej lub poniżej 30 lat). Przedsiębiorcy nie składali również oświadczeń co do działalności w sektorze podstawowej produkcji rolnej i rybołówstwa, pomimo, że taka informacja jest w dokumentach rejestrowych o prowadzeniu działalności w tych sektorach (PKD). Dość często dochodziło też do innej dość kuriozalnej pomyłki, bo we wnioskach o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej, wypełnianych na urzędowej stronie praca.gov.pl w miejscu "nazwa przedsiębiorcy" wpisywana była nazwa miasta, w tym wypadku Wrocławia.

Po poprawieniu tych wniosków zostaną one ponownie rozpatrzone i wówczas wnioskodawcy jeszcze raz będą mieli szansę na uzyskanie pomocy przewidzianej z powodu epidemii koronawirusa w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xs3k2

Podziel się opinią

Share
d3xs3k2
d3xs3k2