Trwa ładowanie...
d4kekx0

Koronawirus w Polsce. Kłodzko. Zakażony proboszcz, sanepid poszukuje uczestników mszy świętej

Epidemia koronawirusa w Polsce nabiera na sile. Zakaził się m.in. proboszcz parafii w Piszkowicach pod Kłodzkiem (woj. dolnośląskie). Sanepid poszukuje wiernych, którzy mieli z nim kontakt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Kłodzko. Zakażony proboszcz. Jest apel sanepidu (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Kłodzko. Zakażony proboszcz. Jest apel sanepidu (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay)
d4kekx0

Informacja sanepidu w Kłodzku pojawiała się w czwartek rano. "Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kłodzku zwraca się do osób uczestniczących w mszach świętych w dniach od 19 lipca do 2 sierpnia 2020 roku w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach odprawianych przez księdza proboszcza" - czytamy w komunikacie.

Koronawirus w Polsce. Kłodzko. Zakażony proboszcz, sanepid szuka wiernych

Sanepid apeluje do wspomnianych osób o telefoniczne zgłaszanie się osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym proboszczem. Jak precyzują, "kontakt bezpośredni to interakcja z osobą w odległości mniejszej niż 2 metry".

d4kekx0

Osoby, które spotkały się z księdzem lub uczestniczyły w odprawianych przez niego nabożeństwach, mogą zgłaszać się do odpowiednich służb pod numerami: 74 86735 26 oraz 601 797 415.

Zobacz też: Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Koronawirus w Polsce. Epiemia nabiera na sile

Epidemia koronawirusa w Polsce nabiera na sile. W czwartek padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń. Obecność koronawirusa potwierdzono u 726 osób. W wyniku powikłań zmarło kolejnych 18 pacjentów.

d4kekx0

To kolejny dzień ze znacznym wzrostem liczby zakażeń. Wcześniejszy rekord wyniósł 680 nowych przypadków. Obecnie mamy w Polsce ponad 12 tysięcy aktywnych przypadków zakażeń.

Jak informuje resort zdrowia, walkę z wirusem w ciągu ostatnich 24 godzin wygrało 321 osób. Łącznie wyzdrowiało już ponad 35 tysięcy 600 zakażonych. W szpitalach przebywa obecnie 1913 osób. Stan 72 wymaga podłączenia pod respirator.

Rośnie też liczba osób odesłanych na kwarantannę. Izolacją domową objętych jest obecnie ponad 100 tysięcy osób. Nadzór epidemiologiczny sprawowany jest nad 9 tysiącami ludzi.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4kekx0

Podziel się opinią

Share
d4kekx0
d4kekx0