Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. COVID-19 w legnickiej policji. Funkcjonariusze na kwarantannie

COVID-19 wciąż groźny. W ostatnich dniach zanotowaliśmy znaczny dobowy wzrost liczby zachorowań. Pozytywny wynik potwierdzono między innymi u jednego z funkcjonariuszy komisariatu policji przy ul. Staffa w Legnicy. Na kwarantanne trafiło dwóch innych policjantów.

Share
Koronawirus w Polsce. COVID-19 w legnickiej policji. Funkcjonariusze na kwarantannie
Koronawirus w Polsce. COVID-19 w legnickiej policji. Funkcjonariusze na kwarantannieŹródło: Policja
dullc3m

Policja informuje, że zakażony to człowiek młody, pozbawiony chorób współistniejących. Nie doskwierają mu żadne poważniejsze objawy COVID-19. O tym, że jest zarażony, dowiedział się w ubiegłym tygodniu. Kwarantanną objęci zostali jego koledzy, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt - donosi e-legnickie.pl.

Koronawirus w Polsce. COVID-19 w legnickiej policji. Funkcjonariusze na kwarantannie

Jak informuje oficer prasowy legnickiej policji, zagrożenia w jednostce nie ma. - Nie ma żadnego zagrożenia i komisariat pracuje normalnie, jednak ze względów bezpieczeństwa komendant Leszek Zagórski podjął decyzję o tym, że cały budynek zostanie zdezynfekowany. Stanie się to najprawdopodobniej w poniedziałek - informuje lokalny portal podkom. Jagoda Ekiert.

Ostatnie dni to znaczny wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w Polsce. Trend nie ominął również Legnicy i powiatu legnickiego. Zamknięte są dwie szkoły, a ojciec jednej z uczennic znajduje się w stanie ciężkim. Mężczyzna wymaga specjalistycznej hospitalizacji. Zakażeni są również członkowie jego rodziny, ale oni chorobę przechodzą bezobjawowo.

Zjednoczona Prawica nie przetrwa? Ryszard Czarnecki komentuje doniesienia o przedterminowych wyborach

Jego córka uczęszczała jednak do szkoły, co spowodowało zamieszanie w Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy.

dullc3m

- Dyrekcja ZSTiO podjęła decyzję o zamknięciu szkoły na cały przyszły tydzień i przejściu na zdalny tryb nauczania. Jest to zgodne z naszą rekomendacją, ponieważ uczennica miała lekcje w kilku klasach, kontaktowała się z różnymi nauczycielami oraz rówieśnikami z innych klas - mówi Małgorzata Stawiska-Lichota, rzecznik PSSE w Legnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dullc3m

Podziel się opinią

Share
dullc3m
dullc3m