Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Brak wolnych łóżek w szpitalu w Dzierżoniowie. Zakażenia wśród personelu

Koronawirus w Polsce. Fatalna sytuacja w szpitalu w Dzierżoniowie, który od piątku musiał zwiększyć liczbę łóżek dla chorych na COVID-19. W placówce szybko skończyły się wolne miejsca, a na dodatek zakażenia koronawirusem potwierdzono wśród personelu.

Share
Koronawirus w Polsce. Szpital w Dzierżoniowie już wyłącznie dla chorych na COVID-19. Brak wolnych łóżek, zakażenia wśród personelu
Koronawirus w Polsce. Szpital w Dzierżoniowie już wyłącznie dla chorych na COVID-19. Brak wolnych łóżek, zakażenia wśród personeluŹródło: Algeco, fot: algeco.pl
d3z3pvn

Koronawirus w Polsce. Niepokojące wiadomości zaczęły docierać ze szpitala powiatowego w Dzierżoniowie już ubiegłą sobotę. Wtedy stwierdzono zakażenia u dwóch osób z personelu medycznego na oddziale chirurgii, szesnastu na oddziale internistycznym i trzech na oddziale okulistycznym.

Koronawirus w Polsce. Szpital w Dzierżoniowie już wyłącznie dla chorych na COVID-19. Zakażenia wśród personelu

Dodatkowo szpital w Dzierżoniowie musiał zwiększyć liczbę łóżek dla osób chorych na COVID-19 - informuje serwis doba.pl. Pierwotnie takich miejsc dla zmagających się z koronawirusem było osiem. Wojewoda dolnośląski zobowiązał jednak placówkę do tego, by było ich dziewiętnaście.

Niestety, w sobotni wieczór placówka otrzymała wyniki testów personelu na obecność koronawirusa. U szesnastu osób z personelu pielęgniarskiego i salowego z oddziału wewnętrznego potwierdzono obecność COVID-19.

Stadion Narodowy jako szpital polowy. Senator PiS zgłosił chęć do pracy

- W związku z czym wszystkich trzynastu pacjentów przebywających obecnie na internie musieliśmy potraktować jako potencjalnie zakażonych. W izolatorium przebywa teraz siedmiu pacjentów z podejrzeniem zakażenia i z wynikami dodatnimi. Interna pracuje więc już wyłącznie jako oddział covidowy. Na szczęście nie mamy ciężkich przypadków - informuje serwis doba.pl Maciej Smolarz, prezes dzierżoniowskiego szpitala.

d3z3pvn

Szpital w Dzierżoniowie wstrzymał przyjęcia planowe pacjentów na oddział chirurgiczny i ginekologiczno-położniczy. Następnie, po potwierdzeniu koronawirusa u trzech osób na oddziale okulistycznym, również tam przestano przyjmować nowych pacjentów.

Zapełnienie dzierżoniowskiej placówki sprawia, że Pogotowie Ratunkowe chorych na COVID-19, jak z innymi dolegliwościami, rozwozi po innych szpitalach na terenie Dolnego Śląska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3z3pvn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z3pvn
d3z3pvn