Trwa ładowanie...

Koronawirus. "Tak oddycha Legnica". W lipcu rusza program wsparcia dla ozdrowieńców

W lipcu w Legnicy ruszy program terapeutyczny, skierowany do osób, które zmagają się z dolegliwościami zdrowotnymi po przebyciu COVID-19. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 10.00-17.00, a w planie są m.in. warsztaty sportowe oraz edukacyjne.

Share
Koronawirus. "Tak oddycha Legnica". W lipcu rusza program wsparcia dla ozdrowieńców
Koronawirus. "Tak oddycha Legnica". W lipcu rusza program wsparcia dla ozdrowieńcówŹródło: USK Wrocław
d3iualj

COVID-19 to choroba niezwykle groźna nie tylko ze względu na zagadkowy i nieobliczalny przebieg, ale także skutki uboczne, które utrzymują się bardzo długo po wyleczeniu. Legnicki magistrat we współpracy z wojewódzkim szpitalem specjalistycznym przygotował program terapeutyczny pod nazwą: "Tak oddycha Legnica".

Koronawirus. "Tak oddycha Legnica". W lipcu rusza program wsparcia dla ozdrowieńców

Zajęcia mają pomóc ozdrowieńcom w pokonaniu długotrwałych skutków przebycia choroby, które wpływają na codzienne funkcjonowanie. Zaliczka się do nich spadek kondycji, duszność, zaburzenia koncentracji czy pamięci. Program "Tak oddycha Legnica" ruszy 8 lipca 2021 roku. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00-17.00.

Praca sezonowa w Niemczech. Tyle Polacy zarabiają na zbiorze szparagów w czasie pandemii

W programie znajdą się m.in.: 

  • warsztaty Nordic Walking z elementami technik oddechowych prowadzone przez instruktorkę Nordic Walking oraz fizjoterapeutkę Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy
  • warsztaty ćwiczeń oddechowych prowadzone przez fizjoterapeutkę Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej WSS w Legnicy
  • warsztaty gimnastyki domowej prowadzone przez fizjoterapeutkę Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej WSS w Legnicy.
  • warsztaty edukacyjne "Wzmocnij Odporność Dietą" prowadzone przez dietetyk kliniczną Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej WSS w Legnicy.
d3iualj

Organizatorzy zapowiadają, że w przypadku dużego zainteresowania programem, odbędą się również kolejne edycje. Każdy chętny ma szansę na rehabilitację i powrót do pełni formy. Zapisy na zajęcia prowadzone są od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00-14.00 pod nr tel. 76 7211973 lub drogą e-mailową: warsztatylegnica@gmail.com.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3iualj

Podziel się opinią

Share
d3iualj
d3iualj