Trwa ładowanie...

Koronawirus. Szpital w Wałbrzychu pełen chorych na COVID-19. Planowane zabiegi nadal bez zmian

Koronawirus w Polsce. Specjalistyczny Szpital im. dr. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu posiada aktualnie 131 miejsc dla chorych na COVID-19. Zajętych jest 127 łóżek. Mimo znacznego obłożenia, w placówce nadal odbywają się zaplanowane wcześniej zabiegi.

Share
Koronawirus. Szpital w Wałbrzychu pełen chorych na COVID-19. Planowane zabiegi nadal bez zmian
Koronawirus. Szpital w Wałbrzychu pełen chorych na COVID-19. Planowane zabiegi nadal bez zmianŹródło: PAP, Fot: PAP/Wojtek Jargiło, Wojtek Jargi³o
d3uh6n0

W Polsce z dnia na dzień wzrasta liczba nowych zachorowań na COVID-19. Sytuacja w służbie zdrowia zaczyna się robić trudna. Nie inaczej jest na Dolnym Śląsku. Pojawiło się większe zapotrzebowanie na miejsca w szpitalach. Placówka w Wałbrzychu dysponuje łóżkami m.in. w ramach powołanego kilka miesięcy temu szpitala tymczasowego. 

Koronawirus. Szpital w Wałbrzychu pełen chorych na COVID-19. Planowane zabiegi nadal bez zmian

Specjalistyczny Szpital imienia dr. Alfreda Sokołowskiego aktualnie udostępnia 131 miejsc dla chorych na COVID-19. Zajętych jest 127 łóżek. Sytuacja zmienia się jednak bardzo dynamicznie. W ciągu doby do placówki trafia ok. 20 pacjentów wymagających opieki, a pod respiratorem leży ok. 10 osób. 

d3uh6n0

Jak informuje “Dziennik Wałbrzych”, wolne miejsca to nie jedyny problem. Sporym wyzwaniem jest chociażby zapewnienie ciągłości dostaw tlenu, którego w ostatnich dniach placówka w związku z hospitalizacją chorych na COVID-19 zużywa znacznie więcej. Wałbrzyski szpital dzielnie radzi sobie jednak ze stawianymi przez trudną sytuacje wyzwaniami. 

Koronawirus w Polsce. Zabraknie miejsc w szpitalach? Wojciech Konieczny kreśli czarny scenariusz

Mimo znacznego obłożenia, placówka stara się pracować normalnie, a planowane zabiegi nie są odwoływane. Szpital nie zapomina o osobach cierpiących na inne schorzenia. Medycy starają się, by nie rozczarowywać pełnych nadziei pacjentów.

Przypomnijmy, że wcześniej podobną decyzję podjął szpital w Kłodzku, który wbrew zaleceniu NFZ, nie wstrzymał zabiegów planowych.

d3uh6n0

W czwartek na Dolnym Śląsku potwierdzono 2371 przypadków koronawirusa. Pod tym względem nasz region znalazł się na czwartym miejscu w skali kraju. Równocześnie w województwie dolnośląskim potwierdzono 10 zgonów z powodu COVID-19. 5 zmarłych miało choroby współistniejące, zaś w 5 przypadkach bezpośrednią przyczyną śmierci był COVID-19.

źródło: Dziennik Wałbrzych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3uh6n0

Podziel się opinią

Share
d3uh6n0
d3uh6n0