Trwa ładowanie...

Koronawirus. Szpital przy Koszarowej ma nowy OIOM. Wkrótce trafią tam pierwsi pacjenci

Koronawirus w Polsce. Już w najbliższych dniach pacjentów przyjmie przebudowany Oddział Intensywnej Terapii z trzynastoma w pełni wyposażonymi stanowiskami respiratorowymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
Share
Koronawirus. Szpital przy Koszarowej ma nowy OIOM. Wkrótce trafią tam pierwsi pacjenci
Koronawirus. Szpital przy Koszarowej ma nowy OIOM. Wkrótce trafią tam pierwsi pacjenciŹródło: Materiały prasowe
d2o4j62

- Modernizacja oddziału umożliwiła podwojenie ilości przyjmowanych pacjentów. Cieszy mnie błyskawiczne tempo przebudowy, która była możliwa dzięki wsparciu pochodzącemu z Dolnośląskiego Pakietu wsparcia dla Ochrony Zdrowia. Nie bez znaczenia była także doskonała współpraca z wojewodą i prezydentem Wrocławia, dzięki której wyposażyliśmy ten oddział - mówi marszałek Cezary Przybylski.

Miasto Wrocław do inwestycji dołożyło 500 tys. zł, dzięki czemu udało się zakupić kardiomonitory. - W ciągu kilku miesięcy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przebudował, tak ważny w obecnych czasach oddział intensywnej terapii. Zwiększyła się również liczba łóżek. Gratuluję dyrekcji szpitala oraz wszystkim pracownikom - komentuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Koronawirus. Szpital przy Koszarowej ma nowy OIOM. Wkrótce trafią tam pierwsi pacjenci

Inwestycja została zrealizowana w rekordowo szybkim tempie, bowiem budowa rozpoczęła się w październiku, a skończyła w grudniu ubiegłego roku.

d2o4j62

Dr P. Grzesiowski: połączenie maseczki bawełnianej i chirurgicznej to dobry pomysł

W porównaniu do "starego" OIOM-u, powierzchnia użytkowa została podwojona, a liczba łóżek zwiększyła się z 7 do 13. Nowy oddział przyjmie zarówno pacjentów z COVID-19, jak i tych bez chorób zakaźnych, a wszystko jest możliwe dzięki specjalnej przestrzeni izolowanej. W sumie na OIOMie znajduje się pięć sal, w tym jedna izolatka, dwie sale 2-osobowe i 2 sale 4-osobowe.

Koszt inwestycji to 8,1 mln złotych, a środki pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt wyposażenia nowego oddziału przekroczył 3 mln złotych.

d2o4j62

OIOM został wyposażony m.in. w respiratory najnowszej generacji, które przekazał wojewoda dolnośląski, kardiomonitory dofinansowane przez prezydenta Wrocławia oraz inne urządzenia monitorujące stan pacjenta jak np. łóżka do intensywnej terapii z materacami przeciwodleżynowymi, zmiennociśnieniowe z wbudowanymi wagami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o4j62

Podziel się opinią

Share
d2o4j62
d2o4j62