Trwa ładowanie...

Koronawirus. Prawie 4 tys. zakażeń w Polsce. We Wrocławiu przybyło 63 chorych

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący COVID-19. Ostatnia doba przyniosła w naszym kraju 3890 nowych przypadków koronawirusa. W samym Wrocławiu przybyło 63 chorych. Z powodu COVID-19 w naszym mieście nie zmarła ani jedna osoba.
Share
Koronawirus. Prawie 4 tys. zakażeń w Polsce. We Wrocławiu przybyło 63 chorych
Koronawirus. Prawie 4 tys. zakażeń w Polsce. We Wrocławiu przybyło 63 chorychŹródło: Szpital Wojskowy
d3uzhm8

Koronawirus w Polsce. Ministerstwa Zdrowia w raporcie z 22 lutego 2021 roku poinformowało o potwierdzeniu przypadków koronawirusa w Polsce. To mniej niż w ostatnich dniach, ale też trzeba pamiętać, że poniedziałek tradycyjnie przynosi spadki w raportach resortu zdrowia. Dopiero kolejne dni pokażą, czy mamy do czynienia z trzecią falą koronawirusa w Polsce.

Koronawirus. Prawie 4 tys. zakażeń w Polsce. We Wrocławiu przybyło 63 chorych

W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w województwie mazowieckim, gdzie wykryto 699 zakażeń koronawirusem. Na drugim miejscu w tabeli ze wzrostem zakażeń zameldowało się województwo pomorskie (545). Na kolejnych pozycjach znalazły się województwo podkarpackie (363) i śląskie (306).

d3uzhm8

Jeśli chodzi o Dolny Śląsk, ostatnia doba przyniosła 254 przypadki koronawirusa. Pod tym względem nasz region znalazł się na piątym miejscu w skali kraju. Równocześnie w województwie dolnośląskim potwierdzono 1 zgon z powodu COVID-19. Zmarła osoba posiadała choroby współistniejące.

Dr P. Grzesiowski: połączenie maseczki bawełnianej i chirurgicznej to dobry pomysł

W ciągu ostatniej doby w całym kraju z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby. Z kolei ze względu na współistnienie COVID-19 z innymi schorzeniami potwierdzono 14 zgonów. Daje to łącznie kolejnych 17 ofiar koronawirusa w Polsce.

d3uzhm8

W samym Wrocławiu w ciągu ostatniego dnia potwierdzono 63 nowe przypadki koronawirusa. Nie doszło przy tym do ani jednego zgonu wywołanego przez COVID-19. Z kolei w powiecie wrocławskim wykryto 24 nowe zakażenia koronawirusem. W tym rejonie również nie potwierdzono zgonu spowodowanego przez COVID-19.

"W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń" - podkreśla Ministerstwo Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uzhm8

Podziel się opinią

Share
d3uzhm8
d3uzhm8