Trwa ładowanie...
d2tseti

Koronawirus. Ponad 9 tys. zakażeń w Polsce. We Wrocławiu przybyło 137 chorych, 4 osoby zmarły

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący COVID-19. Ostatnia doba przyniosła w naszym kraju 9053 nowe przypadki koronawirusa. W samym Wrocławiu przybyło 137 chorych. Z powodu COVID-19 w naszym mieście zmarły 4 osoby.
Share
Koronawirus. Ponad 9 tys. zakażeń w Polsce. We Wrocławiu przybyło 137 chorych, 4 osoby zmarły(PAP, Fot: PAP/Jakub Kaczmarczyk, Jakub Kaczmarczyk)
Koronawirus. Ponad 9 tys. zakażeń w Polsce. We Wrocławiu przybyło 137 chorych, 4 osoby zmarły(PAP, Fot: PAP/Jakub Kaczmarczyk, Jakub Kaczmarczyk)Źródło: PAP, Fot: PAP/Jakub Kaczmarczyk, Jakub Kaczmarczyk
d2tseti

Koronawirus w Polsce. Ministerstwa Zdrowia w raporcie z 13 stycznia 2021 roku poinformowało o potwierdzeniu 9053 przypadków koronawirusa w Polsce. To niemal dwa razy więcej niż dzień wcześniej i tym samym dane prezentowane przez resort wróciły do średnich notowanych w ubiegłym tygodniu.

Koronawirus. Ponad 9 tys. zakażeń w Polsce. We Wrocławiu przybyło 137 chorych, 4 osoby zmarły

W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w województwie mazowieckim, gdzie wykryto 1069 zakażeń koronawirusem. Niewiele mniej odnotowano w województwie wielkopolskim (1014). Na kolejnych pozycjach znalazły się województwo kujawsko-pomorskie (910), śląskie (818), pomorskie (729), zachodniopomorskie (700), warmińsko-mazurskie (626(, łódzkie (567) i lubelskie (493).

d2tseti

Jeśli chodzi o Dolny Śląsk, ostatnia doba przyniosła 452 przypadków koronawirusa. Pod tym względem nasz region znalazł się na dziesiątym miejscu w skali kraju. Równocześnie w województwie dolnośląskim potwierdzono 26 zgonów z powodu COVID-19. 17 zmarłych miało choroby współistniejące, zaś w 9 przypadkach bezpośrednią przyczyną śmierci był COVID-19.

Brak prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Roman Giertych o państwie policyjnym

W ciągu ostatniej doby w całym kraju z powodu COVID-19 zmarło 117 osób. Z kolei ze względu na współistnienie COVID-19 z innymi schorzeniami potwierdzono 364 zgony. Daje to łącznie kolejnych 481 ofiar koronawirusa w Polsce.

d2tseti

W samym Wrocławiu w ciągu ostatniego dnia potwierdzono 137 nowych przypadków koronawirusa. Doszło przy tym do 4 zgonów wywołanych przez COVID-19. U każdej z ofiar to zakażenie koronawirusem doprowadziło do śmierci, zmarli nie posiadali chorób współistniejących.

W powiecie wrocławskim wykryto 31 nowych zakażeń koronawirusem. W tym rejonie nie potwierdzono ani jednego zgonu spowodowanego przez COVID-19.

"W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń" - podkreśla Ministerstwo Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tseti

Podziel się opinią

Share
d2tseti
d2tseti