Trwa ładowanie...

Koronawirus. Odwiedziny w DPS-ach znów możliwe. Pensjonariusze zaszczepieni

Rodziny znów mogą odwiedzać swoich bliskich w legnickich Domach Pomocy Społecznej. Dobiegła końca druga tura szczepień, co oznacza, że pensjonariusze są bezpieczni. Ze szczepionki przeciwko COVID-19 skorzystało blisko 91 proc. podopiecznych.
Share
Koronawirus. Odwiedziny w DPS-ach znów możliwe. Pensjonariusze zaszczepieni
Koronawirus. Odwiedziny w DPS-ach znów możliwe. Pensjonariusze zaszczepieniŹródło: USK we Wrocławiu
d2ldrrx

Pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej ze względu na wiek oraz stan zdrowia są grupą silnie narażoną na ciężki przebieg COVID-19. Z tego też powodu podopiecznych DPS-ów szczepi się jako jednych z pierwszych. W legnickich ośrodkach dobiegła końca już druga tura szczepień, co oznacza, że pensjonariusze są bezpieczni.

Koronawirus. Odwiedziny w DPS-ach znów możliwe. Pensjonariusze zaszczepieni

Szczepienia przeprowadził zespół mobilny z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy pod nadzorem doktora Ryszarda Kępy, szefa oddziału zakaźnego. Zakończenie akcji oznacza, że Domy Pomocy Społecznej zostaną ponownie otwarte dla odwiedzających. Zachowany zostanie jednak pełen reżim sanitarny, np. odkażanie rąk, maseczki oraz mierzenie temperatury.

d2ldrrx

Poluzowanie obostrzeń oznacza dla podopiecznych DPS-ów także możliwość samodzielnego wyjścia poza teren ośrodka, np. do sklepu czy na spacer. Do tej pory nie było to możliwe.

Koronawirus. Grozili śmiercią jemu i wnukom. Profesor Krzysztof Simon wzburzony

- Mieszkanki z obiektu przy ul. Kubusia Puchatka będą mogły także kontynuować zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w trzech legnickich placówkach oraz zajęcia szkolne - informuje Iwona Hyś, dyrektor DPS przy ul. Kubusia Puchatka w wypowiedzi dla portalu tulegnica.pl.

d2ldrrx

Wznowienie odwiedzin to świetna informacja tak dla pensjonariuszy, jak i dla ich rodzin. Kontakty z najbliższymi są podstawą do dobrej kondycji psychicznej, która bezpośrednio przekłada się także na stan zdrowia pacjentów. Po wielu miesiącach rozłąki znów będą mogli pielęgnować rodzinne więzi, a także integrować się ze światem zewnętrznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ldrrx

Podziel się opinią

Share
d2ldrrx
d2ldrrx