Trwa ładowanie...
d2bs0a0

Koronawirus. Nie żyje Zbigniew Hercuń. Wójt Lubania chorował na COVID-19

Koronawirus w Polsce. Nie żyje Zbigniew Hercuń, który od lat pełnił funkcję wójta gminy Lubań na Dolnym Śląsku. Samorządowiec od kilku dni był objęty kwarantanną i pracował zdalnie, po tym jak badanie potwierdziło u niego obecność COVID-19.
Share
Koronawirus. Nie żyje Zbigniew Hercuń. Wójt Lubania chorował na COVID-19
Koronawirus. Nie żyje Zbigniew Hercuń. Wójt Lubania chorował na COVID-19Źródło: UG Lubań
d2bs0a0

Koronawirus w Polsce. Zbigniew Hercuń znajdował się na kwarantannie, po tym jak potwierdzono u niego zachorowanie na COVID-19. Wójt Lubania w ubiegłym tygodniu czuł się źle, ale jego stan nagle pogorszył się w ostatni piątek. Zaczął się dusić i tracił oddech.

Ostatecznie Hercuń przegrał walkę z koronawirusem, o czym na swojej stronie internetowej poinformował Urząd Gminy Lubań. "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 listopada 2020 r. odszedł od nas Wójt Gminy Lubań - Zbigniew Hercuń. Do końca swoich dni pełnił obowiązki Wójta. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - napisano w oficjalnym komunikacie.

Koronawirus. Nie żyje Zbigniew Hercuń. Wójt Lubania chorował na COVID-19

Jak informuje lokalny portal eluban.pl, w sobotni poranek Zbigniew Hercuń zaczął się dusić i wtedy do domu wezwano pogotowie ratunkowe. Członkowie rodziny wójta zaczęli prowadzić jego reanimację. Później z pomocą dotarli miejscowi strażacy i ratownicy medyczni.

d2bs0a0

Strajk Kobiet. Szef NSZZ Policjantów: panie szły grzecznie, my zachowywaliśmy się grzecznie

Akcja ratunkowa w domu wójta trwała ponad półtorej godziny. Po tym czasie Zbigniew Hercuń został podłączony do aparatury i przewieziony do szpitala. Po kilku godzinach lekarze przekazali rodzinie najgorsze informacje - samorządowiec zmarł.

Wójt Lubania został przebadany na obecność koronawirusa we wtorek. Aż do soboty nie otrzymał wyniku testu. Dopiero po przewiezieniu do szpitala do medyków dotarła wiadomość, że lokalny polityk jest zakażony COVID-19.

d2bs0a0

Zbigniew Hercuń urząd wójta gminy Lubań sprawował od dekady (2010-2020).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bs0a0

Podziel się opinią

Share
d2bs0a0
d2bs0a0