Trwa ładowanie...
d4eq2i3

Koronawirus nie przeszkodzi Gitarowemu Rekordowi Guinnessa. Impreza odbędzie się w nowej formule

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Polacy zostają w domach. Odwoływane są imprezy kulturalne czy sportowe, zamknięte są sklepy. Mimo tych restrykcji, 1 maja odbędzie się kolejna edycja bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław (PAP)
d4eq2i3

Bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa na stałe wbiło się do kalendarza imprez organizowanych we Wrocławiu. 1 maja do stolicy Dolnego Śląska zjeżdżają się fani muzyki nie tylko z różnych zakątków Polski, ale też i Europy.

Tegoroczna edycja stanęła pod znakiem zapytania w związku z panującą obecnie pandemią koronawirusa. Przygotowanie imprezy i zdobycie różnego rodzaju pozwoleń wymaga podjęcia pracy wcześniej, a w tej chwili nikt nie może dać gwarancji, że na początku maja sytuacja z COVID-19 zostanie opanowana.

Organizatorzy Gitarowego Rekordu Guinnessa postanowili jednak nie wywieszać białej flagi. Skoro pandemia koronawirusa sprawiła, że niemal cała Polska przeszła na pracę zdalną, a w systemie on-line odbywają się nawet lekcje, to i legendarne "Hey Joe" Jimmy'ego Hendrixa zabrzmi w internecie.

d4eq2i3

- To wyjątkowe okoliczności. Nie możemy spotkać się na wrocławskim Rynku, ale nie poddajemy się. W tym roku zagramy razem łącząc się przez Internet. Gdziekolwiek będziecie - w domach, na balkonach czy w ogrodach – połączymy się online z całym światem i znakiem UniVibe przekażemy sobie jednoczącą moc muzyki. UniVibe to nowa idea - znak jedności i gest pozdrowienia, który w czasach epidemii może zastąpić podawanie ręki - mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy.

Dla organizatorów Gitarowego Rekordu Guinnessa, stworzenie imprezy w wersji on-line może być nie lada szansą. W ten sposób otworzy się ona na fanów muzyki, którzy do tej pory mieli problemy z dotarciem do Wrocławia na początku maja.

W tej chwili organizatorzy pracują nad nowym kształtem imprezy, a nazwiska artystów, którzy wezmą w niej udział poznamy w późniejszym okresie.

Pierwsza edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa odbyła się na wrocławskim rynku w roku 2003, kiedy to Leszek Cichoński zachęcił 588 gitarzystów do wykonania "Hey Joe". Był to nowy rekord. Po raz ostatni udało się go poprawić w roku 2019 - wtedy na wspólne granie zdecydowało się aż 7423 fanów gitary.

d4eq2i3

Podziel się opinią

Share

d4eq2i3

d4eq2i3
d4eq2i3