Trwa ładowanie...

Koronawirus. Legnicka podstawówka zamknięta. Powodem COVID-19

Liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce znów zaczyna niepokojąco rosnąć. Wciąż jednak do szkół uczęszczają uczniowie klas I-III. Od poniedziałku do piątku zamknięta będzie Szkoła Podstawowa nr 4 w Legnicy. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednego z dzieci.
Share
Koronawirus. Legnicka podstawówka zamknięta. Powodem COVID-19
Koronawirus. Legnicka podstawówka zamknięta. Powodem COVID-19Źródło: Pixabay, Fot: bairli1
d1skwnl

Koronawirus w Polsce. Szkoła Podstawowa nr 4 w Legnicy będzie zamknięta od poniedziałku do piątku. To efekt wykrycia zakażenia COVID-19 u jednego z dzieci.

- Uczeń korzystał z obiadów na stołówce, miał dużą styczność z nauczycielami i uczniami. Po konsultacji z sanepidem postanowiłem zamknąć szkołę na tydzień i poddać wszystkich kwarantannie - informuje w rozmowie z serwisem lca.pl Krzysztof Duszkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy.

Koronawirus. Legnicka podstawówka zamknięta. Powodem COVID-19

Przypomnijmy, iż mimo rosnącej liczby nowych przypadków oraz znacznych obostrzeń obowiązujących w niemal całej Polsce, do szkół wciąż uczęszczają uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Wyjątkiem jest województwo warmińsko-mazurskie, gdzie w związku z coraz gorszą sytuacją epidemiologiczną, w ubiegłą sobotę wprowadzono nowe obostrzenia. W efekcie najmłodsze dzieci na Warmii i Mazurach uczą się zdalnie.

d1skwnl

Problemy banków z frankami. Będzie interweniował NBP? "Pomoc musi być dla całego rynku"

W samej Legnicy COVID-19 paraliżuje pracę również innych placówek. Na kwarantannę trafiła także grupa dzieci ze Żłobka nr 2 przy ul. Waleriana Łukasińskiego. Powodem problemów jest wykrycie zakażenia u jednego z pracowników. Placówka funkcjonuje nadal.

Jak informuje portal lca.pl, na kwarantannę trafiła także jedna z grup terapeutycznych Warsztatów Terapii Zajęciowej "Jutrzenka". Także tam powodem jest wykrycie zakażenia koronawirusem u jednej z terapeutek. Sytuacje tego typu zdarzają się notorycznie. Wystarczy jedna zarażona osoba, aby sparaliżować pracę całej placówki na dłuższy okres czasu.

d1skwnl

źródło: lca.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1skwnl

Podziel się opinią

Share
d1skwnl
d1skwnl