Trwa ładowanie...

Koronawirus. Jak działają punkty drive-thru w okresie świątecznym? Sprawdziliśmy

Boże Narodzenie 2020 tuż, tuż. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia w okresie świątecznym, aby ograniczyć ryzyko związane z koronawirusem i zachęcić ludzi do pozostania w domach. Część państw wymaga m.in. negatywnego wyniku badania na COVID-19. Gdzie je zrobić we Wrocławiu przed świętami?

Koronawirus. Jak działają punkty drive-thru w okresie świątecznym? SprawdziliśmyKoronawirus. Jak działają punkty drive-thru w okresie świątecznym? SprawdziliśmyŹródło: Materiały prasowe
dfjcxvp
dfjcxvp

We Wrocławiu Łukasiewicz-PORT oferuje testy diagnostyczne w kierunku koronowariusa dla podmiotów z sektora publicznego, podmiotów leczniczych, pracodawców, ale i osób prywatnych, umożliwiając im poddanie się badaniu w formule drive-thru w jednym z dwóch uruchomionych przez Instytut na terenie Wrocławia punktów.

Koronawirus. Jak działają punkty drive-thru w okresie świątecznym? Sprawdziliśmy

Testy wykonywane są metodą Real Time-qPCR, jedną z najbardziej sprawdzonych i polecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) genetycznych technik diagnostycznych w kierunku koronawirusa. Badanie pozwala zweryfikować, czy w danej chwili - także przy braku objawów - w organizmie pacjenta obecny jest wirus SARS-CoV-2.

Analiza próbek prowadzona jest w nowoczesnym Laboratorium Diagnostycznym na terenie Instytutu, które zostało wpisane na prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia listę laboratoriów COVID-19.

Szczepionka na COVID. Co zrobi Andrzej Duda? Andrzej Zybertowicz odpowiada

W okresie świątecznym i noworocznym punkty pobrań drive-thru - na Praczach Odrzańskich na terenie Instytutu Łukasiewicz - PORT (wjazd od ul. Prackiej) oraz na terenie Portu Lotniczego Wrocław (ul. Graniczna 190, parking B) - działają od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 12.00.

dfjcxvp

Wyjątkiem jest 23 i 31 grudnia, kiedy to próbki do badań laboratoryjnych pobierane będą od godz. 8.00 do 10.00. 24 i 25 grudnia oraz 1 stycznia 2021 punkty będą nieczynne.

Koronawirus. Jak przygotować się do testu na COVID-19?

Przed przyjazdem do punktu należy przepłukać usta przegotowaną wodą i nie jeść przynajmniej na 2-3 godziny przed pobraniem wymazu. Bezpośrednio przed badaniem nie powinno się myć zębów, czyścić nosa, stosować płynów do płukania ust, gum do żucia i cukierków do ssania.

Cała procedura pobrania próbki trwa kilka minut. Jak przebiega? W pierwszym etapie personel przeprowadza krótki wywiad niezbędny do uzupełnienia dokumentacji medycznej (osoba, od której pobierany będzie wymaz musi posiadać dowód lub inny dokument tożsamości), prosi pacjenta o zdezynfekowanie rąk i, po ściągnięciu przez niego maseczki, specjalną szpatułką pobiera wymaz z gardła i nosa.

Tak przygotowana próbka zostaje zabezpieczona w specjalnym pojemniku i przekazana do Laboratorium Diagnostycznego na terenie Łukasiewicz-PORT. Koszt jednego badania to 435 zł brutto. Możliwe jest tłumaczenie wyniku na język angielski (dodatkowo kosztuje to 50 zł).

dfjcxvp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfjcxvp