Trwa ładowanie...

Koronawirus. Dodatki covidowe dla personalu szpitala? W Oleśnicy są spore zaległości

Koronawirus w Polsce. Zgodnie z aktualnymi przepisami, personel medyczny mający bezpośredni kontakt z zakażonymi COVID-19 pacjentami powinien otrzymywać dodatkowe pieniądze. W Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy wypłaty to fikcja.

Share
Koronawirus. Dodatki covidowe dla personalu szpitala? W Oleśnicy są spore zaległościKoronawirus. Dodatki covidowe dla personalu szpitala? W Oleśnicy są spore zaległościŹródło: PAP, fot: PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski
d1saxti

W związku z tym, że kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 to zagrożenie dla personalu medycznego oraz rodzin, rząd zdecydował, iż pracownikom służby zdrowia przysługuje dodatek covidowy, czyli dodatkowe pieniądze za pracę w trudnych warunkach. Jak dowiedział się portal mojaolesnica.pl, w w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy wypłaty to fikcja. 

Koronawirus. Dodatki covidowe dla personalu szpitala? W Oleśnicy są spore zaległości

Dziennikarze postanowili zwrócić się z zapytaniem o skalę problemu do przedstawicieli placówki. Okazuje się, że szpital wypłaca środki medykom dopiero w momencie otrzymania przelewu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jako że NFZ ma opóźnienia w realizacji płatności, to pracownicy szpitala mogą jedynie pomarzyć o dodatkowych środkach.

- Dodatkowe świadczenie pieniężne dla osób wykonujących zawód medyczny, uczestniczących w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i mających bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem Sars-CoV-2, wypłacane są na bieżąco po uzyskaniu środków z Narodowego Funduszu Zdrowia za dany miesiąc - informuje mojaolesnica.pl Marta Kubiak, rzeczniczka prasowa zespołu szpitali w Oleśnicy.

Dr P. Grzesiowski: połączenie maseczki bawełnianej i chirurgicznej to dobry pomysł

- Aktualnie czekamy na przekazanie środków za grudzień 2020. Niezwłocznie po ich otrzymaniu zostaną wypłacone pracownikom - dodaje Marta Kubiak.

d1saxti

To jedyna odpowiedź, jaką udało się uzyskać od przedstawicieli Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Tymczasem konkretnych pytań padło więcej. Chociażby o skalę problemu oraz zaległe kwoty. Rzecznik szpitala nie odpowiedziała jednak na ten temat.

Milczy również p.o. dyrektora Przemysław Magiera, a cała sytuacja jest frustrująca dla personelu szpitala, który czeka na obiecane przez rząd pieniądze.

źródło: mojaolesnica.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1saxti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1saxti