Trwa ładowanie...

Koronawirus. Covidowy szpital modułowy prawie gotowy. To będzie inna jakość

Koronawirus w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że pracę nad szpitalem modułowym w Legnicy zakończą się zgodnie z planem, a więc do 9 lutego 2021 roku. Budowa tymczasowej placówki covidowej to inwestycja KGHM Polska Miedź S.A.
Share
Koronawirus. Covidowy szpital modułowy prawie gotowy. To będzie inna jakość
Koronawirus. Covidowy szpital modułowy prawie gotowy. To będzie inna jakośćŹródło: Algeco, Fot: algeco.pl
d2zuqan

Plan zakłada, że szpital modułowy w Legnicy ma być gotowy do 9 lutego. Najprawdopodobniej terminu uda się dotrzymać. - W chwili obecnej prowadzimy prace wykończeniowe w obiekcie. Pierwszy jest praktycznie gotowy. W pozostałych dwóch podobiektach przeprowadzamy odbiory - wyjaśnia Bartłomiej Dudek, kierownik budowy, w rozmowie z Radiem Elka.

Koronawirus. Covidowy szpital modułowy prawie gotowy. To będzie inna jakość

Covidowy szpital modułowy to inwestycja KGHM Polska Miedź S.A. Ma ona pochłonąć ok. 15 mln zł. Docelowo w placówce będzie się mogło leczyć aż 96 osób. W tej chwili na terenie budowy pracuje ok. 100 pracowników. Sama konstrukcje składa się z 40 modułów.

d2zuqan

Do szpitala tymczasowego mają trafić ci, którzy są w tej chwili na oddziałach głównych placówki w Legnicy. Dla pacjentów ma to być zupełnie nowa jakość. W modułowej placówce mają liczyć na komfortowe warunki pod względem higieniczno - sanitarnym i epidemiologicznym - zapewniają przedstawiciele szpitala. Powstający budynek będzie też posiadać system wentylacji nawiewno-wywiewnej, który jest niezwykle ważny w przypadku oddziału zakaźnego.

Przejęcie Idea Banku. Bielecki: ulga i rozwiązanie problemu

- Teraz oddział zakaźny zajmuje cały obiekt, który został do tego celu opróżniony i zajmuje oddziały, które w nim się dotychczas znajdowały - podkreśla w Radiu Elka Tomasz Kozieł, rzecznik szpitala w Legnicy.

d2zuqan

Budynek szpitala modułowego ma być przydatny placówce także po zakończeniu pandemii. - Zostaną tu otwarte normalne oddziały szpitalne, czyli takie z działalności podstawowej - dodaje Kozieł.

To cenna informacja, ponieważ aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju jest na tyle stabilna, że pacjentów covidowych nie jest aż tak wielu, by w pełni wykorzystać wszystkie możliwości do ich leczenia. Istotnym jest więc, żeby zainwestowane w służbę zdrowia pieniądze wykorzystać w późniejszym okresie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zuqan

Podziel się opinią

Share
d2zuqan
d2zuqan