Trwa ładowanie...
d1tqxg2

Koronawirus. Bogdan Nauka nie żyje. Dyrektor teatru przegrał z COVID-19

Koronawirus w Polsce. Nie żyje Bogdan Nauka - dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji. Od kilkunastu dni zmagał się on z COVID-19. Wiadomość o jego śmierci pogrążyła Jelenią Górą w żałobie. Miał 62 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Bogdan Nauka nie żyje. Dyrektor teatru przegrał z COVID-19
Koronawirus. Bogdan Nauka nie żyje. Dyrektor teatru przegrał z COVID-19 (UM Jelenia Góra)
d1tqxg2

Koronawirus w Polsce. Bogdan Nauka od kilku tygodni zmagał się z COVID-19. Na początku listopada rozpoczęto nawet zbiórkę osocza ozdrowieńców, co miało pomóc dyrektorowi Zdrojowego Teatru Animacji w powrocie do zdrowia.

Niestety, zasłużona dla Jeleniej Góry i okolic osoba odeszła w piątek. "To dla mnie osobiście jest wiadomość wyjątkowo smutna. Przez kilka tygodni walczył z chorobą i wszyscy mieliśmy nadzieję, że zwycięży - napisał prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak.

Koronawirus. Bogdan Nauka nie żyje. Dyrektor teatru przegrał z COVID-19

Jak podkreślił w osobistym pożegnaniu prezydent Jeleniej Góry, Bogdan Nauka był człowiekiem wyjątkowym, dla którego "zgoda, harmonia i porozumienie było sprawą naturalną i priorytetową". Dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji słynął z tego, że potrafił porozumieć się z każdą stroną i najtrudniejszymi partnerami. Rozumiał problemy innych i chciał im pomóc, czasem nawet kosztem własnego spokoju.

d1tqxg2

Strajk Kobiet. Pałki i gaz były zasadne? Były rzecznik KGP wprost

"Mówi się - On też tak mówił - że twórcą Teatru Animacji w Jeleniej Górze był Andrzej Dziedziul. To tylko pozorna prawda, bo rzeczywiście za czasów Andrzeja Dziedziula taki Teatr powstał" - przypomniał prezydent Łużniak, ale podkreślił przy tym wpływ, jaki Bogdan Nauka miał na placówkę kulturalną.

"Bogdan Nauka zresztą był inicjatorem, by jednej z alei Parku Zdrojowego nadać imię A. Dziedziula. Prawdziwym twórcą Teatru Animacji, jako wielkiego projektu kultury w Jeleniej Górze był jednak sam Bogdan Nauka, który nie dość, że kierował tą instytucją kilkanaście lat, nie dość, że osobiście doglądał każdego szczegółu remontu obiektu dla Zdrojowego Teatru Animacji i to za jego sprawą obiekt ten stał się perłą architektury, ale przede wszystkim otworzył ten Teatr dla każdego widza" - dodał.

d1tqxg2

Bogdan Nauka miał 62 lata. Był polonistą, teatrologiem, reżyserem i wykładowcą wrocławskiej PWST. Dyrekcję i kierownictwo artystyczne w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze objął w roku 1994. Otrzymał szereg nagród z tworzone przez siebie spektakle.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tqxg2

Podziel się opinią

Share
d1tqxg2
d1tqxg2