Trwa ładowanie...

Koronawirus. 122 zakażenia w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu? [24.07.2021]

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący COVID-19. Ostatnia doba przyniosła w naszym kraju 122 nowe przypadki koronawirusa. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Share
Koronawirus. 122 zakażenia w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu? [24.07.2021]
Koronawirus. 122 zakażenia w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu? [24.07.2021]Źródło: Materiały prasowe
dullc3m

Koronawirus w Polsce. Ministerstwa Zdrowia w raporcie z 24 lipca 2021 roku poinformowało o potwierdzeniu 122 przypadków koronawirusa w Polsce. To nieco więcej niż we w piątek (108). W ostatnich dniach widać minimalny wzrost zakażeń w naszym kraju, co zdaje się potwierdzać słowa ministra Adama Niedzielskiego, który zwracał uwagę na to, że ponownie zwiększa się emisja wirusa wśród społeczeństwa.

Koronawirus. 122 zakażenia w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu? [24.07.2021]

W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w województwie mazowieckim, gdzie wykryto 17 zakażeń koronawirusem. Na drugim miejscu w tabeli ze wzrostem zakażeń zameldowało się województwo lubelskie (13). Na kolejnych pozycjach znalazły się województwo małopolskie (12) i śląskie (10).

Jeśli chodzi o Dolny Śląsk, ostatnia doba przyniosła 9 przypadków koronawirusa. Pod tym względem nasz region znalazł się na dziesiątym miejscu w skali kraju. Równocześnie w województwie dolnośląskim potwierdzono 1 zgon z powodu COVID-19. Zmarła osoba nie miała chorób współistniejących.

dullc3m

Czarnek wybroniony w Sejmie. „Opozycja robi wielkie halo”

W ciągu ostatniej doby w całym kraju z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby. Z kolei ze względu na współistnienie COVID-19 z innymi schorzeniami potwierdzono 4 zgony. Daje to łącznie kolejnych 6 ofiar koronawirusa w Polsce.

W samym Wrocławiu w ciągu ostatniego dnia potwierdzono 2 nowe przypadki koronawirusa. Nie doszło przy tym do zgonów wywołanych przez COVID-19.

dullc3m

Z kolei w powiecie wrocławskim nie wykryto ani jednego nowego zakażenia koronawirusem. W tym rejonie nie potwierdzono też zgonów spowodowanych przez COVID-19.

"W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń" - podkreśla Ministerstwo Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dullc3m

Podziel się opinią

Share
dullc3m
dullc3m